En Çok Kalori Yaktıran 7 Egzersiz

En Çok Kalori Yaktıran 7 Egzersiz

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

En Çok Kalori Yaktıran Egzersizler Nelerdir? En Çok Kalori Yaktıran Egzersizler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. En Çok Kalori Yaktıran 7 Egzersiz yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bize en sık sorulan sorulardan biri, en çok kalori yaktıran egzersizlerin hangileri olduğu… İşte size sorunuzun cevapları!

1. Cycling
Eğer hızlıca kalori yakmak istiyorsanız, bisiklet en yakın arkadaşınız olmalı! Evet, bisiklet kimsenin spor salonundaki en sevdiği egzersiz değil ama bu egzersizi yaparak saatte 1000 kalori yakabileceğinizi söylersek içinizdeki cycling aşkını ateşlendirmiş oluruz herhalde! Sayılara dökersek, maksimum yoğunlukta çevrilen 1 saatlik bisiklet normal kilodaki kadınlarda saatte ortalama 850 kalori yaktırırken, bu rakam erkeklerde 950 oluyor. Hiç fena değil, ne dersiniz?

2. İp atlamak
İp atlamak yalnızca çocuklar için olan bir oyun değil! Üstelik ip atlamak en çok kalori yaktıran egzersizlerin de başında geliyor. Bu egzersizi 1 saat boyunca yaptığınız zaman 750 kalori yakabiliyorsunuz (erkekler ise 850).

3. Yüzmek
Terlemekten hoşlanmayanlardan mısınız? Sorun değil! Saatte 720 kalori (erkeklerde 840) yakmanızı sağlayan bu egzersiz 3. sırayı gerçekten de hak ediyor!

4. Aerobik
Eğlenceli, dinamik ve problemsiz olan aerobik, hiç şüphesiz ki birçoğumuzun favori egzersizi. Ortalama kilodaki bir kadın aerobik ile saatte 680 kalori yakabilir, üstelik bu egzersizin selülitleri yok etmek ve seksi bir popoya ve karına sahip olmanızı sağlamak gibi ekstra yararları da var.

5. Eliptik bisiklet (elliptical trainer)
Koşu bandından çok daha enteresan olan bu egzersiz aleti saatte 600 kalori yakmanızı sağlar, üstelik geri geri gitmeyi tercih ederseniz bunun %11’i kadar daha çok kalori yakabilirsiniz.

6. Zumba
Saatte 400 ile 700 arası kalori yakımı ile eğlenceli ve popüler olan Zumba listemize 6. sıradan girmeye hak kazanıyor. Üstelik bu egzersiz sayesinde kalori yaktığınız gibi güzel dans hareketleri de öğreniyorsunuz.

7. Su aerobiği
Terlemekten nefret edenler için bir diğer ideal egzersiz su aerobiğidir. Üstelik yüzme bilmeyenler için de son derece güvenilir olan bu egzersiz 1 saatlik yüzmenin vücudunuza sağladığı faydanın aynısını sağlar. Bu egzersizle hem terlemez, hem de saatte 200 ile 400 arası kalori yakarsınız. Üstelik sakatlanma riskiniz de yoktur.


Bu egzersizlerden birini seçip, haftada 3-4 gün yaparak, hem kilo verebilir, hem de harika bir vücuda sahip olabilirsiniz. Peki, sizin favori egzersiziniz hangisi?

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Metabolizmanızı Sadece 2 Dakikada Hızlandırın!

Metabolizmanızı Hızlandırmanın Yolları Nelerdir? Metabolizmanızı Hızlandırmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Metabolizmanızı Sadece 2 Dakikada Hızlandırın yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat