Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Dikkat Etmeniz Gerekenler Ve Öneriler / En Çok Kalori Yakmanızı Sağlayan Ev İşleri
En Çok Kalori Yakmanızı Sağlayan Ev İşleri

En Çok Kalori Yakmanızı Sağlayan Ev İşleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

En Çok Kalori Yakmanızı Sağlayan Ev İşleri Nelerdir? En Çok Kalori Yakmanızı Sağlayan Ev İşleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. En Çok Kalori Yakmanızı Sağlayan Ev İşleri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Ev işlerinden nefret ediyorsanız da bu yazımızdan sonra severek yapacağınıza eminiz!

Küveti ovmak

Çok uzun sürmeyen bu temizlik işi 30 dakikada 200 kalori yakmanızı sağlar!

Yerleri temizlemek
Genelde günlük olarak yapılan bu aktivite sayesinde ciddi miktarda kalori yakarsınız. Elektrik süpürgesi ile yerleri temizlemeniz sırasında saatte 180, yerleri paspaslarken ise 1 saatte 240 kalori yakarsınız!

Yemek hazırlamak
Yemek yapmanın kilo vermenize yardımcı olacağı kimin aklına gelirdi? Yemek pişirerek geçirdiğiniz 1 saatin sonunda 150 kalori yakarsınız.

Yatakları yapmak
Yatak yapmak ne kadar sıkıcı bir iş de olsa, yarım saatte 130 kalori yakacağınızı bilmek, yatak yapmayı biraz daha sevmenize neden olabilir.

Bebeğinizi yıkamak
Bebeğinizi yıkayarak geçirdiğiniz sakinleştirici ve eğlenceli zamanda (1 saatte) 240 kalori yakarsınız.

Cam silmek
Her ne kadar zor bir iş olsa da cam silmek, 30 dakikada 125 kalori yakmanıza neden olacaktır.

Bulaşık yıkamak
Bulaşık makinasına tabak çanaklarınızı yerleştirmek bile yarım saatte size 125 kalori yaktıracaktır. Elde yıkarsanız, bu oran daha da artar.

Bahçe işleri
Bahçe işleri ile uğraşmak size saatte 325 ya da 250 kalori yaktıracaktır. Kürekle bir yerleri kazıyorsanız da bu oran saatte 415 kaloriye çıkar. Üstelik rahatlamanız, zihninizi boşaltmanız ve mükemmel bir bahçeye sahip olmanız da cabası!


Artık ev işlerinizi daha severek yapacağınıza eminiz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Olimpiyatlar Ve Doping

Doping Nedir, Doping Yapıcı Maddeler Nelerdir? Olimpiyatlar Ve Doping hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Olimpiyatlar Ve Doping yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat