Emzirmenin Zorlukları Var Mı?

Emzirmenin Zorlukları Var Mı?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Mastitis Nedir, Neden Olur? Tıkalı Bir Süt Kanalının İlk Belirtileri Nelerdir? Emzirme, Emzirirken Yanaşan Sorunlar Ve Çözümleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Emzirmenin Zorlukları Var Mı yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bebeğinizin iştahı açık ve sütünüzü keyifle emiyor öyle değil mi? Fakat miniğinizin bu kabaran iştahı karşısında, yapılan bazı yanlışlar nedeniyle meme uçlarınız tahriş olabilir. Korkmayın emzirme konusunda ustalaştıkça, her şey daha da yoluna girecek. Oluşan tahrişler için bazı önerilerimiz var.

Önce rahatlayın
Bazı anneler emzirmenin ilk zamanlarında, birtakım zorluklar yaşar. Örneğin, göğüsleri çok dolar, şişer ve sancılanır. Bu durumda, soğuk kompres faydalıdır. Ancak emzirmeden yirmi dakika önce ılık komprese dönülmesi gerekir. Ayrıca, emzirmeden hemen önce biraz süt çekilmesi de yararlıdır. Bir diğer sorunda çatlamış ve sancılı meme uçlarıdır. Bebeğin rahat emmesi ve iyi beslenmesi için meme ucunu tamamen ağzına alması gerekir. Böylece meme ucu güvenli bir konuma gelir ve tahriş olmaz. Eğer sancı ve tahriş devam ederse bir sağlık profesyonelinden yardım alınabilir.

Yazının devamı aşağıda yer almaktadır.

BABY_YOU_20141001_52

BABY_YOU_20141001_53

BABY_YOU_20141001_54

BABY_YOU_20141001_55

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
20 Dakikada Kepçe Kulak Sorununa Son!

İple Kepçe Kulak Operasyonu Nasıl Uygulanır? İple Kepçe Kulak Operasyonu hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. 20 Dakikada Kepçe Kulak Sorununa Son yazısını sadece...

Kapat