Anasayfa / Sağlık Rehberi / Doğru Bilinen Yanlışlar / Emzirmede Doğru Bilinen Yanlışlar
Emzirmede Doğru Bilinen Yanlışlar

Emzirmede Doğru Bilinen Yanlışlar

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Emzirmede Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir? Emzirmede Doğru Bilinen Yanlışlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Emzirmede Doğru Bilinen Yanlışlar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Emzirme döneminde yorgunluğun ve bir çok ağrı sızının yanı sıra sizi yıpratan bir durum daha etrafınızdaki bireylerin baskısıdır. Emzirmede ki doğru bilinen yanlışlar bireyi oldukça üzer ve olumsuz etkiler. Emziren birey acaba doğru mu, acaba sütüm yetmiyor mu, acaba yanlış mı besleniyorum gibi düşünceler arasında kaybolur gider.

Erken vakitte gıda takviyesine başlamak çok yanlış bir davranıştır. Genelde anneler etrafındaki baskıya dayanamayarak ek gıda takviyesine erkenden başvurmaktadır.

Bebeğin biberona alışması sütü azaltır ve emme isteğinin kaybolmasına sebep olur.

Loğusalık döneminde durmadan yemek yemek doğru davranış değildir. Sürekli yemek yemek yerine sıvı maddeler ve su tüketmeniz sütünüze katkı sağlayacaktır.

Önemli bir noktada annenin her yediğinin süte geçmesi durumudur. Yani tükettiğiniz acı, ekşi ya da fazla tuzlu yiyecekler sütünüzün tadını etkileyerek bebeğinizin emme isteğini azaltabilir. Normal miktarlarda tüketmenizin bir zararı olmayacaktır. Ancak fazla tüketmeniz sütünüzün kalitesini düşürecek ve besin değerini azaltacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Estetik Cerrahide Doğru Bilinen Yanlışlar

Estetik Cerrahide Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir? Estetik Cerrahide Doğru Bilinen Yanlışlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Estetik Cerrahide Doğru Bilinen Yanlışlar yazısını sadece bilgi...

Kapat