Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Anne Oldum / Doğum Sonrası Annelik / Emziren Anne Süt Miktarını Artırmak İçin Bol Su İçmeli
Emziren Anne Süt Miktarını Artırmak İçin Bol Su İçmeli

Emziren Anne Süt Miktarını Artırmak İçin Bol Su İçmeli

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Anne Sütü Nasıl Artırılır? Anne Sütünü Artırma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Emziren Anne Süt Miktarını Artırmak İçin Bol Su İçmeli yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Komposto ve tatlının emziren annenin sütünü artırmadığına dikkat çeken uzman diyetisyen Nesrin Eriş, “Süt miktarını artırmak için günde 3 litre su içilmeli” dedi.

Uzman Diyetisyen Nesrin Eriş, emziklilik döneminde annenin süt salınımına bağlı olarak daha fazla enerji harcadığını bu nedenle yaklaşık 300 kalorilik bir ekleme daha yapıldığını söyledi. Eriş, “Bu süt salınımı için gerekli olan enerjiyi anneye veriyor. Doğumdan bir ay sonra emziklilik programına başlanabilir. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme şekli olacağı için bu hem süt kalitesini artırır hem de süt miktarını artırır” diye konuştu. Uzman Diyetisyen Nesrin Eriş, bilinenin aksine şekerli suların kompostoların tatlıların sütü artırmadığına dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu tip besinler boş bir enerji kaynağıdır. Annenin gereksiz yere kilo almasına ve yağ depolamasına neden olur. Sütün sadece tadının tatlı olmasını sağlar. Emziklilik döneminde sütün salınımını artıracak en önemli şey bol su içilmesidir. Günde 3 litre su içmek emzikli bir kadının süt salınımını artırır.”

DAMAK TADI
Dr. Eriş, bol su tüketiminde süt çok fazla tatlı olmayacağı için çocuğun damak tadının tatlıya yönlendirilmeyeceğine dikkat çekti. Eriş, “Fazla tatlı yemeyen çocuğun yaşamında da tatlıya olan isteği azalmış oluyor” diye konuştu.

9_EYLUL_IZMIR_20141109_12

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Evinizin Salonunu 10 Adımda Spor Salonuna Dönüştürün

Evinizde Yapabileceğiniz Egzersizler Nelerdir? Evinizde Yapabileceğiniz Egzersizler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Evinizin Salonunu 10 Adımda Spor Salonuna Dönüştürün yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat