El Güzelliğiniz İçin Ev Yapımı Öneriler

El Güzelliğiniz İçin Ev Yapımı Öneriler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
El Güzelliğiniz İçin Ev Yapımı Öneriler Nelerdir? El Güzelliğiniz İçin Ev Yapımı Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. El Güzelliğiniz İçin Ev Yapımı Öneriler​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Ellerimiz, hava koşulları, sürekli ıslanma ve yoğun kimyasallarla yüzleşmek gibi pek çok sorunla karşı karşıyadırlar. Onlara iyi bakın.

Ellerinizin bakımlı olabilmeleri için düzenli olarak (haftada 1) manikür yaptırma alışkanlığı edinmeniz gerekir. Ellerinize bakım yapmanız çatlama, kırışma, soyulma gibi problemleri de yaşamamanızı sağlar. Ellerinize, aşağıdaki bakımları mutlaka uygulayın.

El masajı
Ellerinizdeki kan dolaşımını hızlandırmak önemlidir. Avuç içinizi diğer elinizin üzerine koyarak ovalayın ve bu işlemi diğer elinize de uygulayın. Bu hareket, ellerinizin ısınmasını da sağlar.

Yumuşak ve pürüzsüz ellere sahip olun
Gece yatmadan önce ellerinizi vazelin ya da nemlendirici herhangi bir kremle kremleyin. Daha iyi sonuç almak için yatarken eldiven de takabilirsiniz. Sabah, yumuşacık ellerle uyanacaksınız. ​


Diğer ipuçları

  • Ellerinize zeytinyağı yada hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz.
  • Salatalık suyu ve gliserini karıştırarak ellerinize uygulayabilirsiniz.
  • Misket limonu suyu ve zeytinyağını eşit ölçülerde karıştırarak ellerinize uygulayabilirsiniz.
  • Domates suyu, gliserin ve misket limonu suyunu eşit ölçülerde karıştırarak her gece ellerinize uygulayabilirsiniz.
  • Portakal suyu ve bal karışımı ile ellerinize masaj yapabilirsiniz.
  • 1 yemek kaşığı gliserin, 1 yemek kaşığı limon suyu ve 5 damla gül suyunu karıştırıp her gün ellerinize sürebilirsiniz.
  • Ellerinizi ılık zeytinyağına batırıp, zeytinyağı ile masaj yapabilirsiniz.
  • Çamaşır, bulaşık ve bahçe işleri yaparken eldiven takarak ellerinizi yıpranmalara karşı koruyabilirsiniz.
  • Günde 4 kere ellerinizi nemlendirmeyi unutmayın.
  • Çatlamış ellerinize 1 yemek kaşığı şeker ve limon suyunu karıştırdıktan sonra ovalayarak (şeker kaybolana kadar) sürerseniz elleriniz daha iyi olacaktır.


Sizin de el bakımı ile ilgili önerileriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Güzel Ayaklara Sahip Olun

Güzel Ayaklara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir? Güzel Ayaklara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Güzel Ayaklara...

Kapat