Anasayfa / Sağlık Rehberi / Vitamin Ve Mineraller / E Vitaminin Cinsel Yaşama Etkisi
E Vitaminin Cinsel Yaşama Etkisi

E Vitaminin Cinsel Yaşama Etkisi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

E Vitaminin Cinsel Yaşama Etkisi Nasıldır? E Vitaminin Cinsel Yaşama Etkisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. E Vitaminin Cinsel Yaşama Etkisi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Cinsellik hemen hemen her bireyin önem verdiği yaşantı tarzında yer alan gereksinimlerden biridir. Nasıl ki insan hayatında gerekli duyduğu duygu ve işlevlerle karşı karşıya ise cinsel yaşantı düzenine de o denli gerek duymaktadır. Cinsel yaşantının düzenli olması ile vücut dinçleşir, beyin yorgunluğu ve ruh yorgunluğu vücuttan atılır, kas sistemi daha verimli çalışır ve kalp çalışmasında da olumlu ilerlemeler gözlenerek bireyin kendine olan güveni daha da artmaktadır.

Peki E vitaminin cinsel hayatınızdaki önemini biliyor musunuz?

▪ E Vitaminin büyük kısmı alfa d- tocopherol’dur. Tocopherol sözcüğü Latince yeniden üretmek, doğurganlık yeteneği anlamına gelir.

▪ Daha 1920 yılında, E vitamini çiftlik hayvanlarının doğurganlığını arttırmak için kullanılıyordu. Yemlere eklenen E vitamini eksik bırakıldığında, üremenin gerilediği görülüyordu.

▪ E Vitamini damar yüzeyini temiz tutar. Böylece kan dolaşımı düzeltir ve arttırır. Bu etkisi cinsel faaliyeti kolaylaştırır.

▪ E Vitamini kadınlarda vajina kuruluğunu önler ve libidoyu güçlendirir.

▪ E Vitamini, sex hormonları ve büyüme hormonu üretim zinciri ile kimyasal olarak ilişkilidir.

▪ Adet öncesi sorunlarında ve menapoz sonrasında yaşanan sıkıntılar E vitamini ile hafifletilebilmektedir.

▪ E vitamini düzenli kullanıldığında prostat kanserleri % 32 oranında önlenebilmektedir.

▪ E-A vitaminleri ile Çinko bir araya geldiğinde, sex hormonlarının seviyesini yükseltir ve üreme bezlerinin işlevlerini geliştirir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vitamin Eksikliği Ve Hastalıklar

Hangi Vitamin Eksikliği Hangi Hastalıkların Oluşmasına Yol Açar? Vitamin Eksikliği Ve Hastalıklar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vitamin Eksikliği Ve Hastalıklar yazısını sadece...

Kapat