Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Düz Saçlarınıza Daha Kolay Dalga Vermenizi Sağlayacak Öneriler
Düz Saçlarınıza Daha Kolay Dalga Vermenizi Sağlayacak Öneriler

Düz Saçlarınıza Daha Kolay Dalga Vermenizi Sağlayacak Öneriler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Düz Saçlarınıza Daha Kolay Dalga Nasıl Verilir? Düz Saçlara Daha Kolay Dalga Vermenizi Sağlayacak Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Düz Saçlarınıza Daha Kolay Dalga Vermenizi Sağlayacak Öneriler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Eğer siz de şekil veremediğiniz düz saçlarınızdan şikayetçiyseniz aşağıdaki önerilerimizi deneseniz iyi edersiniz!


Şekil veren ürünleri kullanın
Güzel dalgalara sahip olmak istiyorsanız, ilk yapmanız gereken şekil veren saç ürünleri ile aranızı iyi tutmaktır. Islak saça uygulanan bu ürünler, saçınızın şekil almasını kolaylaştırır ve dalgalarınızın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar.

Yeni yıkanmış ya da yıkandıktan sonraki ikinci günde saçlarınıza şekil verin
Saçınızı yeni yıkadıktan hemen sonra kıvırmaya başlarsanız, saçınız daha kolay şekil alacaktır. Aynı şekilde saçlarınız biraz kirliyse de daha kolay şekil alır.

Fazla saç kremi kullanmayın
Saçlarınızın daha kolay şekil almasını istiyorsanız yapmanız gereken bir diğer şey, saçlarınızı şekillendireceğiniz zaman, normalde kullandığınızın yarısı kadar saç kremi kullanmaktır.

Kökleri hacimlendiren ürünlere şans tanıyın
Saçlarınıza kıvırcık bir şekil vermeden önce köklerini hacimlendirecek bir ürün kullanmak gerçekten işinize yarayacak.

Sık kıvırcık saç modeline bir şans verin
Bazı dümdüz saçlar, aslında kıvırcık olarak durmaya meyillidirler fakat hafif ve sık olmayan kıvrımları tutmada başarılı değildirler. Daha sık kıvrımlar yapıp saçlarınıza sprey sıkmanız, daha başarılı bir sonuç elde etmenizi sağlayabilir.

Saçlarınıza çok fazla dokunmayın
Saçlarınıza dalgalar verdikten sonra, düzeltme amaçlı bile olsa, onlara fazla dokunmanız modellerini kaybetmelerine neden olacaktır.

Profesyoneller gibi sprey kullanın
Saçınızın modelini koruması için saç spreyi kullanmanız gerektiğini biliyorsunuz ama onu nasıl kullanırsanız daha etkili olacağını biliyor musunuz? Saçınızın bir kısmına kıvrım verdiğiniz zaman, onu soğuması için bırakmadan, elinizin içinde az miktarda soğuması için bekletin. Daha sonra spreyleyin ve bir sonraki saç tutamınıza geçin. Tüm saçınızı bu şekilde spreyledikten sonra, hepsini son bir kez topluca spreyleyin.

Saçların üzerinden geçin
Saçınızı kıvırdıktan sonra, bir kere daha aynı şekilde kıvırın ve sonrasında kafanıza yakın bir şekilde toka ile tutturun. Kullandığınız ürün dalgalarınızın üzerinde iyice kuruduktan sonra saçlarınızı aşağı bırakabilirsiniz!

Saçlarınızı tutamlara ayırın
Size önereceğimiz son ve en etkili yöntem saçlarınızı kıvırırken küçücük tutamlara ayırmanız ve kıvırma işlemlerini bu küçük tutamlar halinde yapmanız olacak. Bu uzun bir zaman alabilir, özellikle de çok uzun saçları olanlarda ama bu yöntemin dalgalarınızı nasıl uzun süre aynı formda kalmasını sağlayacağına çok şaşıracaksınız!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Saçlarınıza Şekil Ve Stil Vermenin 13 Sırrı

Saçlarınıza Şekil Ve Stil Vermenin Sırları Nelerdir? Saçlarınıza Şekil Ve Stil Vermenin Sırları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saçlarınıza Şekil Ve Stil Vermenin 13...

Kapat