Düşük Nedenleri Nelerdir?

Düşük Nedenleri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Düşük Nedenleri Nelerdir? Düşük Nedenleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Düşük Nedenleri Nelerdir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.
  • Enfeksiyon,
  • Çalışma ortamında yüksek oranda gaza veya radyasyona maruz kalmak,
  • Rahim bozuklukları,
  • Hormonal problemler,
  • İçki ve alkol kullanımı,
  • Böbrek hastalıkları,
  • Bağışıklık sistemi sorunları,
  • Kontrol altında tutulmayan diyabet,
  • Yetersiz beslenme

gibi faktörler düşük nedenleri arasında sayılmakla birlikte bazı kadınlarda tüm bu nedenlerden bağımsız olarak da düşük görülebilir. Bu faktörler düşük riskini arttırmaktadır ancak düşüğün tam olarak neden meydana geldiği konusunda henüz net bir cevap bulunmamaktadır.

Düşük Riskini Arttıran Diğer Faktörler

Daha Önce Düşük Yapmış Olmak: İstatistikler daha önce 2 veya daha fazla sayıda düşük yapmış kadınların düşük yaşama riskinin daha yüksek olduğunu ortaya koymaktadır.

Genetik Sorunlar: Siz, eşiniz veya aile bireylerinizde genetik sorunlar bulunuyorsa düşük ihtimali artmaktadır.

İlaçlar: Bazı ilaçların düşükle bağlantılı olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle gebelik sırasında ve hatta gebe kalma sürecinde herhangi bir ilaç kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Obezite: Aşırı kiloların düşük riskini artırdığı yönünde bazı araştırma sonuçları bulunmaktadır.

Rahim Problemleri: Rahim ağzının aşırı geniş olması (servikal yetmezlik), rahimde doğumdan gelen anormallikler bulunması ve büyük miyomlar düşüğe neden olabilmektedir.

Babayla İlgili Faktörler: Babanın düşük üzerindeki etkisi hakkındaki mevcut bilgiler oldukça azdır. Ancak babanın yaşı arttıkça görülen düşük oranın da yükseldiği bilinmektedir. Bu alanda yapılan araştırmalar yaşlı erkeklerde çevresel faktörlerden (hava kirliliği, endüstriyel kimyasallar, tarım ilaçları) etkilenen spermin yumurtayı döllemesine rağmen düşük riski genç erkeklerden daha yüksek olmaktadır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Düşük Belirtileri Nelerdir?

Düşük Belirtileri Nelerdir? Düşük Belirtileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Düşük Belirtileri Nelerdir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden...

Kapat