Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Jimnastik / Duruşunuzu Düzeltecek Esneme Hareketleri
Duruşunuzu Düzeltecek Esneme Hareketleri

Duruşunuzu Düzeltecek Esneme Hareketleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Duruşunuzu Düzeltecek Esneme Hareketleri Nelerdir? Duruşunuzu Düzeltecek Esneme Hareketleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Duruşunuzu Düzeltecek Esneme Hareketleri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Esneme hareketleri, hem duruşunuzu düzeltir hem de sporda sakatlanma ihtimalinizi azaltır. İşte işinize yarayacak birkaç esneme hareketi.

Duvar melekleri
Sırtınızı duvara dayayıp oturma pozisyonu alın ve kollarınızı, dirseklerinizi 90 derece kırarak, duvara dayayın. Omuzlarınızı geri verin ve omuzlarınız gerideyken kollarınızı duvarda yukarı aşağı hareket ettirin.

Omurga açıcı
Yan olarak uzanın, yukarıda duran bacağınızın diz kısmını spor süngerinin üzerine koyun ve yukarıdaki kolunuzu ters yöne doğru uzatın. Altta kalan omuzunuz yere deyiyor olsun. Bu tarafı esnettikten sonra aynı hareketi diğer yanınızda da yapın.

Gövde aktivasyonu
Dört ayak üstüde durun ve bir pilates topunu siz ve duvar arasına sıkıştırın. Kendinizi duvara doğru itin ve bir kolunuzu öne doğru uzatın. Bu şekilde 10 saniye bekleyin ve kol değiştirin.

Kalça esnetici
Bir dizinizin üzerinde durun ve karın kaslarınızı da sıkarak kalçanızı öne hareket ettirirken dizinizin tersinde duran kolunuzu yukarı kaldırın.

Her spor öncesi ve sonrası mutlaka bu esneme haraketlerini yapmanızı tavsiye ederiz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kanser Düşmanı 7 Baharat

Kanser Düşmanı 7 Baharat Hangileridir? Kanser Düşmanı 7 Baharat hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kanser Düşmanı 7 Baharat yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat