Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Taşlar Ve Faydaları / Dumanlı Kuvars (Hayalet Taşı, Rüya Taşı) Faydaları ve Özellikleri Nedir?
Dumanlı Kuvars (Hayalet Taşı, Rüya Taşı) Faydaları ve Özellikleri Nedir?

Dumanlı Kuvars (Hayalet Taşı, Rüya Taşı) Faydaları ve Özellikleri Nedir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Dumanlı Kuvars (Hayalet Taşı, Rüya Taşı) Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Dumanlı Kuvars (Hayalet Taşı, Rüya Taşı) Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Dumanlı Kuvars (Hayalet Taşı, Rüya Taşı) Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Dumanlı Kuvars Faydaları
Kuvars kristali ile bir arada kullanıldığında, kişiye amaçlarını ve hayallerini gerçeğe dönüştürmesini sağlayacak olan gerekli pozitif enerjiyi sağlar.

  • Özellikle el ve ayak rahatsızlıklarında etkilidir.
  • Kramplara karşı etkilidir.
  • Sinir sistemine iyi gelir, sinirleri güçlendirir.
  • Güven duygusu oluşturup, yeni deneyimlere açık olunmasını sağlar.
  • İletişim bozukluklarına karşı etkilidir.
  • Kişinin Yaşanılan ana odaklanmasını sağlar.
  • Negatif enerjinin dönüştürülmesinde etkilidir.
  • Sinirsel gerginliğe ve panik atak hastalığına iyi gelir. Kişiye sakinlik verir.
  • Kabus görmeyi engeller.

dumanli-kuvars    hayalet-tasi    ruya-tasi


Yapısal Özellikleri
Birbirine dik üç eksenli kristal yapıda bir silisyumdioksittir. Bünyesinde sık sık titanoksit bulundurur. Bazen renginin ısıtılması amacıyla ısıtılır. Kristal kuvarsın kahverengi, gri ve siyah karışımı renkli türüdür. Kahverengi olanı sanki içine bir miktar duman hapsolmuş görünümündedir. Siyah ve gri renklileri ise bataklık manzarası verir.

Önemli Not
Etkisi yavaş, ama yoğun ve güçlüdür. Sabırla kullanılmalıdır. Özellikle yoğunlaşmada kullanılabilecek en iyi taştır. Zihnin gereksiz seslerini susturarak, gerekli olan sükuneti ve iç huzur ulaşmanızı sağlar.

Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, yeni satın aldığınız bir kristali kullanmadan önce mutlaka bir gece toprağa gömerek negatif enerjilerden arındırın. Kristaller onun enerjisine alışkın olmayanlarda ilk başlarda baş ağrısına sebep olabilir. Böyle bir durumda kristalinizi zaman zaman çıkarın. Ancak enerjisine alıştığınızda sürekli olarak takmaya devam edebilirsiniz. 

Temizlediğiniz bir kristale başka insanların dokunmasına izin vermeyin.

Taşınızı toplayacağı negatif enerjilerden arındırmak için; ilk iki hafta kullanımda her gün suyun altında tutarak temizleyin. Daha sonra standart temizleme yöntemleri ile kullanmaya devam edebilirsiniz (Yaklaşık 2-3 haftada bir suyun altında tutulur).

Diğer İsimleri: Hayalet Taşı, Rüya Taşı
Sertliği: 7
Özgül Ağırlığı: 1.5
Kimyasal Formülü: SiO²
Uyumlu Olduğu Unsur: Su
Uyumlu Olduğu Şakra: Kök, alt karın, güneş sinir ağı
Uyumlu Olduğu Burç: Akrep, Başak, Terazi, Oğlak
Rengi: Siyah, Soluk kahverengi ve kirli sarı
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler: İsviçre, Brezilya, ABD, Colorado

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Diamond (Elmas, Kral Taş, Pırlanta) Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Diamond (Elmas, Kral Taş, Pırlanta) Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Diamond (Elmas, Kral Taş, Pırlanta) Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diamond (Elmas, Kral...

Kapat