Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Güzellik Sırları / Dudak Balsamı Başka Nerelerde Kullanılır?
Dudak Balsamı Başka Nerelerde Kullanılır?

Dudak Balsamı Başka Nerelerde Kullanılır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Dudak Balsamı Başka Nerelerde Kullanılır? Dudak Balsamı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Dudak Balsamı Başka Nerelerde Kullanılır​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Dudak balsamı olarak da bilinen dudak nemlendiricilerinin sadece dudaklar için kullanıldığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Bu balsamları, vücudun başka bölgelerinde de kullanarak, şaşırtıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte size, dudak balsamlarının kullanabileceğiniz ilginç yerler:

Çatlaklar
Kimse kuru ve çatlamış bir cilde sahip olmayı istemez. Dudak balsamlarının, dudaklarını nemlendirmek dışında bu çatlak ve kuru bölgelerde ne kadar işe yaradığına inanamayacaksınız. Özellikle eklem ve dirsek bölgelerine süreceğiniz bir parça balsam, buralardaki çatlakları kısa sürede yok edecektir. Bu ürünleri ayrıca kurumuş diz ve ayak topuklarınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tırnak eti (kütikül)
Dudak balsamlarını kullanabileceğiniz başka bir yerde, kurumuş tırnak etleriniz. Tırnak kenarlarına, masaj yaparak uygulayacağınız bir miktar balsam ile birkaç kerede, tırnak etlerinizin yumuşacık olmaya başladığını fark edecek ve onları koparma ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

Saçlar
Bu size çok şaşırtıcı gelebilir ama dudak balsamlarını kurumuş ve kırılmış saç uçlarını, nemlendirmekte de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle kış aylarında, kıvırcık veya çatallanan saç uçlarınıza uygulayacağınız balsam ile daha yumuşak ve bakımlı saçlara sahip olmanız mümkün.

Makyaj
Makyaj yaparken, ruj gibi diğer dudak ürünlerini kullanıyor olsanız bile, dudak balsamını bir kenara bırakmamalısınız. Dudak parlatıcısı süreceğiniz zaman, altına uygulayacağınız bir miktar balsam, hem dudaklarınızdaki çatlakları doldurarak, daha pürüzsüz bir yüzey sağlayacak, hem de dudak parlatıcınızın daha çok dayanmasını sağlayacaktır.

Ayrıca, hafif parlaklık vermek amacı ile göz kapaklarınıza uyguladığınız farın üzerine de balsam sürebilirsiniz.

Burun çevresi
Kışın soğuk havalarda veya soğuk algınlığına yakalandığınız zaman, burnunuz çevresi ve içi silmekten, kurur ve yara olmaya başlar. Böyle durumlarda, bu bölgelere uyguladığınız dudak balsamı, cildinizi rahatlatır ve pul pul dökülmesini engeller. Sadece burun çevresi için kullanmak üzere ruj şeklinde olan balsamlardan edinmenizi tavsiye ederiz. Böylece, uygulama yaparken, balsamı çevirerek açmanız yeterli olacak elinizi kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

Kaş
Son olarak, dudak balsamlarını, şekle girmeyen kaşlarınız için kullanabilirsiniz. Balsamdan bir parça alın kaşlarınıza sürün, daha sonra bir kaş fırçası yardımı ile kaşlarınızı tarayarak, istediğini şekle sokun. Kaşlarınızın ne kadar rahat şekle girdiğine ve güzel gözüktüğüne şaşıracaksınız.

Bu yazıyı okumadan, bir dudak balsamının bunca şeye yaracağını düşünmediğinizden eminiz. Bundan sonra yapacağınız en iyi şey, eğer yoksa acilen bir dudak balsamı edinmeniz olacaktır. Böylece birçok işi sadece bu balsamı kullanarak yapabilir ve başka ürünler almanıza gerek kalmadığı için, bir sürü masraftan kurtulabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Parfüm Sıkmanın İncelikleri

Parfüm Sıkmanın İncelikleri Nelerdir? Parfüm Sıkmanın İncelikleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Parfüm Sıkmanın İncelikleri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat