Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Estetiği Hakkında Bilgiler / Dudak Estetiği / Dolgu & Lipofilling Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları
Dolgu & Lipofilling Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Dolgu & Lipofilling Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Dolgu & Lipofilling Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Dolgu & Lipofilling Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Dolgu & Lipofilling Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Dolgu

Yüzün kırışık ve çökük görüntüsünü düzeltmek için kullanılan dolgu maddeleri çizgilerin olduğu kıvrımların altına enjekte edilerek uygulanmaktadır. Günümüzde bu amaçla en çok hyaluronik asitiçerikli dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bu madde, derinin temel elemanlarından biridir ve kırışıklığın altına enjekte edildiğinde su toplayıp şişerek oradaki oluklaşmanın kaybolmasını sağlamaktadır. Hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri sadece kırışıklıkların giderilmesi amacıyla değil, yanak ve elmacık bölgesi çöküklerinin, dudak kalınlaştırma ve dudak kontörlerinin belirginleştirilmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Dolgu maddesi olarak kendi vücudunuzdan alınacak yağ da kullanılabilir.

Dolgu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Kırışıklıklar ve çizgiler neden oluşur?
Yaşlanma ile birlikte cildin hyalüronik asit içeriği azalır ve cildin su tutma kapasitesi düşer. Deride bulunan kolajen ve elastik lifler kırılmaya ve eskimeye başlar. Bu kırılmalar doğal yaşlanma sürecimizin bir parçası olmakla birlikte, fazla kaş çatma, gözleri kısarak bakma, gülümseme ve diğer yüz mimikleri de çizgilerin oluşmasına katkıda bulunurlar. Sigara içmek ve kirli hava gibi çevresel faktörler de yaşlanmayı hızlandırırlar. Yüz kırışıklıklarını doldurmak için en sık olarak kullanılan işlem dolgu tedavisidir.

Dolgu tedavisi dudakların dolgunlaştırılması işleminde en yaygın ve etkili yöntemdir.

Dolgu hangi kırışıklıkların tedavisinde kullanılır?
Cerrahi olmayan basit bir işlemle yüz gerginliğini sağlayan dolgu enjeksiyonları, dudakçevresi ve yüzün alt yarısındaki çizgi ve kırışıklıkları giderir.
Doğru uygulandığında özellikle dudak, burun ve yanak arasında oluşan çizgilerin yok edilmesi ve dudak estetiğinde, mükemmel sonuçlar alınmaktadır.
Yüzde etkili ve sağlıklı bir şekilde çok daha genç bir görünüm elde edilebilmektedir.
Genellikle burun seviyesinin üstündeki kırışıklıklara Botox uygulanırken, burun seviyesinin altındaki kırışıklık tedavilerinde dolgudan yararlanılır.

Dolgu maddeleri en çok hangi bölgelere uygulanır?
Dolgu maddeleri yüzdeki mimik kırışıklıklarının hemen tamamına uygulanabilmektedir. Burun, dudak ve dudak kenarındaki çizgilere, dudaktan aşağıya inen “kukla çizgilerine” yapılan uygulamalar başı çekerken, dudak dolgunlaştırma ve elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi yanak çöküklerinin giderilmesi amacıyla yapılan uygulamaların sayısı da oldukça fazladır.

Hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinin etkisi ne kadar sürer?
Bu dolgu maddelerinin ortalama 6-18 ay kalıcılık süresi vardır. Sonrasında tekrarlamak gerekebilir. Yağ enjeksiyonu gibi kalıcı dolgu maddelerinin kalıcılık süresi ömür boyu devam eder.

Hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinin kullanım alanları neresidir?
Hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri sadece kırışıklıkların giderilmesi amacıyla değil, yanak ve elmacık bölgesi çöküklerinin giderilmesinde, dudak kalınlaştırma ve dudak kontörlerinin belirginleştirilmesi amacıyla da kullanılmaktadır.

Hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinin uygulama süresi ne kadardır?
Tek bölgeye yapılacak uygulama ortalama 15-30 dakika kadar sürer.

Dolgu uygulamasında ağrı hissedilir mi?
Kişiyi olumsuz etkileyecek bir ağrı acı oluşmaz. Bazı uygulamalarda lokal anestezi uygulanabilir.
Hyaluronik asit içerikli dolgu uygulamaları günlük hayatı etkiler mi?
Uygulama sonrası rahatlıkla günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu (Lipofilling)
Lipofilling; vücut hatlarını düzeltmek, yüzdeki yaşlılık çizgilerinin belirginliğini azaltmak, dudakları dolgunlaştırmak, zayıf yüzlere daha dolgun bir görüntü kazandırmak ve yüz asimetrilerini gidermek amacıyla bir bölgeden alınan yağ dokusunun başka bir bölgeye dolgu yapmak amacıyla enjekte edilmesidir. Enjeksiyon için kullanılacak yağlar Liposuction veya direkt kesiler ile alınabilir. Girişim yapılacak işlemin büyüklüğüne göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Enjeksiyon bölgesinde az miktarda şişlik, morarma, uyuşukluk olabilir. Bu durum genellikle 7–10 gün içinde kendiliğinden geçer. İlk altı ay içerisinde enjekte edilen yağın yaklaşık yarısı emilir. Kalan kısım ise kalıcıdır.

Yağ Enjeksiyonu (Lipofilling) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Lipofilling yönteminde yağlar nasıl alınır?
Yağ enjeksiyonu için kullanılacak yağlar Liposuction veya direkt kesilerek alınabilir. Girişim yapılacak işlemin büyüklüğüne göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir.

Lipofilling nasıl uygulanmaktadır? 
Lipofilling yani yağ enjeksiyonu, vücudun yağ miktarı fazla olan bölgelerinden Liposuctionyöntemiyle ya da açık teknikle yani direkt kesi yapılarak alınan yağ dokularının, ihtiyaç duyulan bölgeye özel kanül ve tabancalı enjektör sistemiyle enjekte edilmesi işlemidir. Alınan yağ dokuları enjekte edilmeden önce; yıkama, süzme veya santrifüj gibi işlemlerden geçirilir. İşlem küçük ve tek bir alanda yapılıyorsa lokal anestezi ile gerçekleştirmek mümkündür. Eğer birden fazla alanda ve daha çok miktarda lipofilling yapılacaksa genel anestezi tercih edilir.Lipofilling operasyonundan maksimum faydayı sağlamak için teknik bakımdan dikkate alınması gereken pek çok ayrıntı vardır ve bu ayrıntıların ihmal edilmesi, sonucu olumsuz yönde etkiler. Yani bu işlemin çok basit bir işlem olduğunu düşünmemek gerekir. İşlemi uygulayacak estetik cerrahın bu konudaki teorik malumatı ve deneyimi alınacak sonuç üzerinde etkili olan en önemli faktördür.

Lipofilling hangi bölgelere uygulanmaktadır?
Lipofilling, yanaklarda ve elmacık kemikleri üzerindeki çöküklükleri gidermek amacıyla kullanılır. Ayrıca dudakları kalınlaştırmak ve dudaklardaki ince çizgilerin giderilmesi için delipofilling tekniğinden yararlanılır. Gene alında ve yüzün diğer alanlarında herhangi bir travma ya da operasyon sonucu ortaya çıkmış olan çöküntüleri düzeltmek için bu teknik son derece yararlıdır. Yüz bölgesindeki diğer bir uygulama alanı da, mikrogenia dediğimiz çene ucu kısalığının ya da küçüklüğünün düzeltilmesidir. İki kaş arası, alın veya üst dudakta oluşan ve kalıcı hale gelmiş derin kırışıklıkların düzeltilmesi amacıyla da mikrolipofilling şeklinde uygulamalar yapılabilir. Enjekte edilen yağ dokusunun bir kısmı emilerek vücut tarafından yok edilse de kalan miktar artık kalıcıdır ve bir daha yok olmaz. Bu da tamamen emilerek belli aralıklarla tekrar edilmesi gereken geçici dolgu sistemlerine göre çok büyük bir avantajdır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Dudak Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Dudak Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Dudak Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Dudak...

Kapat