Doğru Şekilde Makyaj Çıkarmak

Doğru Şekilde Makyaj Çıkarmak

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Doğru Şekilde Makyaj Nasıl Çıkarılır? Doğru Şekilde Makyaj Çıkarmak hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Doğru Şekilde Makyaj Çıkarmak ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Makyajınızı temizlemek için ayıracağınız iki dakika, senelerce genç görünen bir cilt olarak size geri dönecektir.

Cildinizin pürüzsüz ve yumuşak kalmasını istiyorsanız makyajınızı çıkartmak gerçekten de çok önemlidir. Parlak, canlı bir görüntüye sahip olmanın ilk koşulu, makyajınızı çıkartmayı asla boşvermemektir.

Makyajı düzgün bir şekilde çıkarmak neden bu kadar önemli?
Makyaj çıkarmak, gündüz ve gece rutininizin önemli bir parçası olmalıdır çünkü cildinizi temizlemek, sadece makyajınızı çıkartmanızı sağlamaz. Aynı zamanda hava kirliliğinden dolayı cildinize yapışan kirlerin de temizlenmesini sağlar. Düzenli bir şekilde cildinizi temizlemediğiniz zaman, gözenekleriniz tıkanır, cildiniz matlaşır ve siyah nokta ve sivilceler belirmeye başlar. Ayrıca cildinizi tahriş etmemek için asla normal bir sabunla yüzünüzü yıkamamalısınız.


Makyaj çıkartma ürünleri

Losyonlar: Bunlar bir şişede satılmaktadırlar. Cildin nazik ve koruyucu dokusuna saygılıdırlar. Losyonu cildinize kuruyken ya da nemliyken bir pamuk yardımıyla sürüp, durulayabilirsiniz. Losyonun güzel yanı, istemezseniz durulamak zorunda olmamanızdır. Daha sonra yine pamuk yardımıyla cildinize tonik sürerek, işleminizi tamamlayabilirsiniz. Losyonlar her cilt tipine uygundurlar. 

Sıvılar: Bu 2’si 1 arada ürünler cildinizi hem temizler, hem de tonik görevi görürler. 

Jel ve kremler: Bunlar cildi derinlemesine temizlerler, sonrasında cildinizi durulamanız gerekir. 

Makyaj temizleme mendilleri: Bunlar son derece pratiktirler ve aceleniz varsa makyaj çıkartma işini hemen halletmenizi sağlarlar. Her cilt tipine uygun olanı vardır fakat doğaya saygılı olmak adına sürekli kullanmamanızı tavsiye ederiz. 


Cildinize uygun makyaj çıkartıcısını seçmek 

Eğer kuru ve hassas bir cildiniz varsa: Siz, nazik ve nemlendiricili ürünler kullanmalısınız. İçerisinde cildinizin ihtiyaç duyduğu yağlara sahip olan kremsi cilt sütlerini ya da losyonlarını tercih edin. 

Yağlı ya da karma bir cilde sahipseniz: Cildinizin tazeliğe ve derinlemesine temizliğe ihtiyaç duyar. Suyla durulanan ürünler sizin için idealdir özellikle de yağ arındırıcı özelliğe sahip olanlar. Su bazlı, içerisinde yağ bulunmayan nemlendiriciler ve temizleyiciler de size uygundur. Yüzünüzü temizledikten sonra soğuk suyla durulamanızı öneririz. Böylece gözenekleriniz kapanacak ve yağ salınımınız azalacaktır. 

Göz makyajını çıkartmak: Gözler son derece hassas bölgelerdir ama en çok makyajı da genellikle onlara uygularız. Bu nedenle de, gözlerimiz için, doğru ürünleri almamız ve kullanmamız çok önemlidir. Klasik, yağsız losyon ve jeller, göz bölgesini temizlemek için en uygun ürünlerdir ama daha çok bakım yapan ürünler bulmanız da mümkündür. 


Unutmayın, daima genç ve taze bir cilde sahip olmanın ilk adımı ona iyi bakmaktır!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Makyaj Malzemelerinin Kullanım Süreleri

Makyaj Malzemelerinin Kullanım Süreleri Nedir? Makyaj Malzemelerinin Kullanım Süreleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Makyaj Malzemelerinin Kullanım Süreleri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat