Doğal Bir Güzellik İksiri: Sirke

Doğal Bir Güzellik İksiri: Sirke

[Toplam:4    Ortalama:2.5/5]
Sirke İle Uygulanabilecek Güzellik Önerileri Nelerdir? Sirke İle Uygulanabilecek Güzellik Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Doğal Bir Güzellik İksiri: Sirke​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Sirke ile uygulayabileceğiniz birçok güzellik önerisi vardır. Bu uygulamalardan alacağınız sonuçlar ise sizi oldukça şaşırtacaklardır.

Mutfakta kullanılan birçok ürün banyoda da faydalı olabiliyor, mesela elma sirkesi. İşte size elma sirkesi kullanarak uygulayabileceğiniz 5 mucizevi güzellik önerisi; 

Pürüzsüz bir cilt için
Sirke asidik olduğu için ciltteki gözeneklerin kapanmasına yardımcı olur ve cildi son derece parlak bir görüntüye kavuşturur. Bu sebeple size elma sirkesi ile vücut kremini karıştırıp öyle kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Üstelik bu, kreminiz parfümlü değilse bile cildinize hoş bir koku verecektir.

Parlak ve söz dinleyen saçlar için
Kadınlar çoğu zaman şampuan ve saç kremlerini çok iyi durulamıyorlar ve bu saçın ağırlaşmasına ve yeterince parlak olmamasına sebep oluyor. Bunu önlemek için saçınızı şampuanladıktan, kremledikten ve duruladıktan sonra bir kase soğuk suya 5 damla sirke damlatın ve kafa derinizi bu su ile yıkayın. Sonra bu suyu durulamayın. Saçlarınızın parladığını göreceksiniz.

Sağlıklı bir banyo için
Banyo suyunuzu az miktarda elma sirkesi koyun ve sirkenin iltihap sökücü özelliğinin cildinizin temizlemesine izin verin.

Temiz bir kafa derisi için
Elma sirkesinin içinde doğal mantar önleyiciler bulunur ve bu, kafa derinizin kepekten pul pul olmasını engeller. Kendi temizleyici şampuanınızı yaratın; sprey kapaklı bir şişenin yarısına su, yarısına elma sirkesi koyun ve bunu saçlarınıza ve kafa derinize uygulayın.

Temiz bir yüz için
Sirke cildinizin pH dengesini sağlar ve yağlı ciltlerin yağlanmasını engeller. Yarım su, yarım sirke karışımını cilt kreminizi uygulamadan önce tonik olarak kullanın, faydasını kısa zamanda göreceksiniz.


Sirkenin faydaları saymakla bitmez, siz de bu doğal bakım ürününün mucizelerinden mutlaka yararlanın. Evde uyguladığınız doğal bakım kürlerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Mükemmel Kokan Ev Yapımı Parfümler

​Mükemmel Kokan Ev Yapımı Parfümler Nasıl Hazırlanır? Mükemmel Kokan Ev Yapımı Parfümler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mükemmel Kokan Ev Yapımı Parfümler​ ​yazısını sadece...

Kapat