Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Enfeksiyon Hastalıkları / Diyabetik Hastalarda Enfeksiyonlar
Diyabetik Hastalarda Enfeksiyonlar

Diyabetik Hastalarda Enfeksiyonlar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Diyabetik Hastalarda En Sık Görülen Enfeksiyonlar Hangileridir? Diyabetik Hastalarda Enfeksiyonlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diyabetik Hastalarda Enfeksiyonlar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diyabetik hastalarda enfeksiyon hastalıkları daha sık olarak görülmektedir. Bunda en önemli nedenler bu hastaların bağışıklık sistemlerindeki bozukluk, damar yapılarındaki bozukluklar ve nöropatidir. En sık karşılaşılan enfeksiyonlar alt solunum yolu enfeksiyonları (zatüre vb), idrar yolu enfeksiyonları, diyabetik ayak enfeksiyonları, mantar enfeksiyonları, tüberküloz ve deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarıdır. Ayrıca bu hastalarda enfeksiyonların tekrarlama riski de yüksektir.

Diyabetik hastalarda enfeksiyonlar daha şiddetli seyredebilir. Bu nedenle diyabetik hastalar enfeksiyon bulguları olması halinde (ateş, titreme, idrarda yanma, sık idrara çıkma, ishal, kusma, ayakta yara, deride kızarıklık, öksürük, balgam çıkarma, aksırma vb.) derhal enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurmalıdırlar. Ayrıca enfeksiyon hastalıklarının önlenmesi için bazı aşıların yapılması gerekmektedir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Laparoskopi Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

Laparoskopi sonrası bakım nasıl olmalı? Laparoskopi sonrası bakım hakkında sizler için bulduğumuz videolar aşağıdaki gibidir. Laparoskopi sonrası bakım hakkında, bu videoları izleyerek...

Kapat