Dişleri Doğru Fırçalamak​

Dişleri Doğru Fırçalamak​

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Doğru Diş Fırçalama Nasıldır? Dişleri Doğru Fırçalamak​​​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Dişleri Doğru Fırçalamak​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Dişlerinizi fırçalarken en yüksek etkiyi elde etmek için aşağıdaki kılavuzu takip etmelisiniz.

  1. Diş fırçasının kıllarını diş eti çizgisine 45° açıyla tutun. Diş fırçasının kılları hem diş yüzeyi hem de diş eti çizgisiyle temas etmelidir. Dış yüzeyi, aşırı basınç uygulamadan ileri geri 2 veya 3 diş boyunca yuvarlak bir hareketle fırçalayın. Diş fırçasını sonraki 2-3 dişe getirin ve aynı işlemi tekrarlayın.
  2. Diş fırçasını, yatay olarak ön dişlerin arkasına getirin. Fırçanın ön yarımını kullanarak birkaç yukarı aşağı hareket yapın.
  3. Fırça kılları diş yüzeyine ve diş eti çizgisine temas edecek biçimde 45°’lik açıyı koruyun. İç diş yüzeylerini ileri, geri ve yuvarlak hareketlerle yumuşak bir şekilde fırçalayın.
  4. Diş fırçasını dişlerin ısırma yüzeyine getirin ve ileri/geri hareketle yavaşça fırçalayın.


Diş fırçamı hangi sıklıkla değiştirmem gerekiyor?
Pek çok diş hekimi, diş fırçalarının her üç ayda bir veya çok sık diş fırçalıyorsanız ve diş fırçası kıllarının bozulmaya başladığını fark etmişseniz daha sık olarak değiştirilmesini önerir. Bakteriler diş fırçası üzerinde kalmaya meylettiğinden, soğuk algınlığı, nezle ve diğer solunum yolu enfeksiyonlarından sonra diş fırçası mutlaka değiştirilmelidir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Doğru Diş İpi Kullanımı

Doğru Diş İpi Kullanımı Nasıldır? Doğru Diş İpi Kullanımı​​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Doğru Diş İpi Kullanımı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat