Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Dışarıda Yemek Yerken De Fazla Kalorilerden Korunun
Dışarıda Yemek Yerken De Fazla Kalorilerden Korunun

Dışarıda Yemek Yerken De Fazla Kalorilerden Korunun

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Dışarıda Yemek Yerken De Fazla Kalorilerden Korunun hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Dışarıda Yemek Yerken De Fazla Kalorilerden Korunun​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Dışarıda Yemek Yerken De Fazla Kalorilerden Korunun

Küçük ayrıntılara dikkat ederek kalori kontrolünüze devam edebilirsiniz.

İşiniz müşterilerinizi yemeğe çıkartmanızı ya da farklı yerlerde farklı tatlar keşfetmenizi gerektiriyor olabilir. Arkadaşlarla sık sık dışarıda yemek yiyor ya da yemek yapmayı beceremediğiniz için eve getirtmeyi tercih ediyor olabilirsiniz. Fakat bunların hepsi zamanla kilo almanıza neden olabilir. Hem dışarıda yemek yiyip, hem kilonuzu korumanız mümkün!

Üstelik dışarıda sağlıklı beslenmek demek, illa ki esmer pirinç ve buharda sebze yemek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor! İşte size birkaç öneri.

Bilinçli olun
Bazı gıdaların yerine neleri koymanız gerektiğini bilmek sizin için gerçekten hayat kurtarıcı olacaktır. Restoran çalışanlarının amacı sizi memnun etmektir. Bu nedenle, istediğiniz değişiklikleri memnuniyetle yerine getireceklerdir.

Soslara kendinizi kaptırmayın
Dışarıda yerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey soslardır. Küçük miktarları bile yüzlerce kalori içerir. Sosları, restoranın kendi oranlarında getirmelerine izin vermeyin. Bunun yerine yanında ayrıca isteyin ve 1-2 çay kaşığı kadar kullanın. Tabii bazı düşük kalorili soslarda bu kuralı göz ardı edebilirsiniz.

Boyut önemlidir
Porsiyon kontrolü kritik bir durumdur ve büyük oranda öneme sahiptir. Restoranlar, genellikle, yemekleri, normalin üzerinde porsiyonlarda müşterilerine sunarlar. Bu da sizin aşırı yemenize neden olur. Böyle bir durumda el ölçünüzü kullanın. Makarna ve pilav gibi karbonat ağırlıklı yiyeceklerden 1 yumruğunuz kadar tüketmelisiniz. Somon ve kırmızı et, avuç içiniz kadar ve avuç içiniz genişliğinde olmalıdır. Sebzeler söz konusu olduğunda, ne kadar çok o kadar iyidir. Tabii tereyağı ya da başka herhangi bir yağ ile sotelenmedikleri zamanlarda!

Mümkünse Çin yemeği olsun
Kızartılmış ve ya şekerli soslara batırılmış olmadıkları sürece, Çin yemeklerinin diğer çeşitleri, buharda pişmiş sebzeler, panelenmemiş et ve et suyu bazlı çorbalar gibi, son derece düşük kalorili ve faydalılardır.

Uluslararası sabotaj
En yüksek kaloriye sahip yiyecekler genellikle Fransız ve Doğu Hint yemekleridir. Eğer tereyağı ve krema bazlı sosları ayırırsanız, hamur işlerini ve yağlı etlerini de çıkartırsanız, geriye pek lezzetli bir şey kalmaz. Hint yemekleri her ne kadar birçok besleyici sebze ve baklagil içerseler de birçok yemeğe kattıkları hindistancevizi yağı, saflaştırılmış yağ ve diğer eklenen yağlar alcağınız kalorileri sürekli arttırmaktadır.

Önemli olan evden çıkmadan önce ne yiyeceğine karar vermektir. Mutlaka dışarıda yemek yemeğe çıkmadan veya eve yemek istemden önce bir plan yapın ve o öğünde almanız gereken kalorinin üzerine çıkmamaya dikkat edin.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Sağlıklı Bir Şekilde Alkol Nasıl Tüketilir?

Sağlıklı Bir Şekilde Alkol Nasıl Tüketilir? Sağlıklı Bir Şekilde Alkol Tüketmenin Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sağlıklı Bir Şekilde Alkol Tüketmenin Yolları yazısını...

Kapat