Diş Teli Ne İşe Yarar?​

Diş Teli Ne İşe Yarar?​

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Diş Teli Ne İşe Yarar?​ Diş Teli hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diş Teli Ne İşe Yarar ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diş telleri, çocuklarda görülen dişlerle ilgili düzensizlikler ve çenelerle ilgili pozisyon bozukluklarının tedavisi için kullanılır.

Diş telleri yaklaşık olarak 1 ile 1.5 yıl arasında değişen sürelerle kullanılmaktadır. Diş tellerinin kullanımının sağlığımız açısından hiç bir sakıncası yoktur. Hangi tip vakalarda diş teli kullanılmalıdır diye sorulduğunda, en fazla dişleri çarpık olan hastalarda diş teli kullanımı önerilir. Ağızdaki süt dişlerinin altından gelen kalıcı dişler vardır. Normalde her dişin altına bir diş denk gelmektedir. Eğerki bu durum oluşmazsa dişler ya yanağın içinden veya da damak tarafından içeriden çıkarlar. Bu durumda da dişlerde bir düzensizlik ve çarpıklığa neden olur. Dişlerin çıkışındaki ve dizilimindeki bu dengesizlikler ortodontik tellerin kullanım alanlarıdır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Misvak İle Diş Temizliği

Misvak İle Diş Temizliği Nasıl Yapılır? Misvak İle Diş Temizliği hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Misvak İle Diş Temizliği ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat