Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Ağız ve Diş Sağlığı / Diş Teli Hangi Yaşlarda Kullanılabilir?
Diş Teli Hangi Yaşlarda Kullanılabilir?

Diş Teli Hangi Yaşlarda Kullanılabilir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Diş Teli Hangi Yaşlarda Kullanılabilir?​ Diş Teli Kullanma Yaşı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diş Teli Hangi Yaşlarda Kullanılabilir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diş telleri 8 yaşından itibaren her yaşta kullanılabilir. Genellikle 5 yaşından önce diş teli kullanılması doğru değildir. 5 ile 8 yaş arasında ise kullanılan teller yer tutucu şeklinde, süt dişleri zamanından önce çekildiğinde kullanılır. Bir de iskeletsel anomaller, yani çene kemiklerini ilgilendiren anomallerde 5 ile 8 yaşları arasında diş teli tedavisine başlanabilir.

Genel olarak diş teli tedavisine 8 yaşında başlanmaktadır. Doktorların diş telitakma zamanı önerisi, çene gelişimi ile birlikte, 8 ile 10 yaşı arasındadır. Bu dönem aktif dönemdir. Bu dönemde diş teli takılması hem hasta açısından hem de doktor açısından daha rahat olur. Aynı zamanda maliyetleri açısından da bu dönem en uygun dönemdir. Tedavinin başlama yaşı erişkinlerde dişin etrafındaki dokular sağlıklı olduğu sürece her yaşta tedavi mümkündür. Bunun için 20 yaş, 30 yaş veya 40 yaş gibi bir sınırlama yoktur. Genellikle dişlerdeki aralıkları diş teli ile kapatarak protez tedavisinden kurtulunabilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Diş Teli Ne İşe Yarar?​

Diş Teli Ne İşe Yarar?​ Diş Teli hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diş Teli Ne İşe Yarar ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat