Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Ağız ve Diş Sağlığı / Diş Teli Hangi Şekil Bozukluklarında İşe Yaramaz?
Diş Teli Hangi Şekil Bozukluklarında İşe Yaramaz?

Diş Teli Hangi Şekil Bozukluklarında İşe Yaramaz?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Diş Teli Hangi Şekil Bozukluklarında İşe Yaramaz?​ Diş Telinin Kullanılamayacağı Durumlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diş Teli Hangi Şekil Bozukluklarında İşe Yaramaz ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diş telleri, dişlerin boylarını ve genişliklerini değiştirme şansına sahip değil. Eğer diş ufaksa o diş ufaktır. Ancak dişlerin yerlerini değiştirebilir. Mesela dişlerin arası ayrıktır, dişleri birbirine yaklaştırabilir, dişler sıkışık ise dişleri birbirinden uzaklaştırabilir. Ama azı dişi olsun, öndeki kesici dişler olsun tüm dişlerde diş teli kullanılabilir.

Tellerin kullanılamayacağı bazı vakalar vardır. Bunlar özellikle iskeletsel dediğimiz yani, çeneleri ilgilendiren büyük anomallerdir. Böyle durumlarda diş teli kullanmanın bir faydası olmaz. Bu durumlar genellikle plastik cerrahiyi ilgilendiren bir durumdur. Bu durumlarda tel kullanmaktansa cerrahi yöntemlerle kısa süreli tedavi imkanı vardır. Bir de bebeklerde, 5 yaşın altında da diş telikullanmanın hastalar açısından herhangi bir yararı yoktur.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Diş Teli Hangi Yaşlarda Kullanılabilir?

Diş Teli Hangi Yaşlarda Kullanılabilir?​ Diş Teli Kullanma Yaşı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diş Teli Hangi Yaşlarda Kullanılabilir ​yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat