Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Ağız ve Diş Sağlığı / Diş Teli Çürüğe Yol Açar Mı?
Diş Teli Çürüğe Yol Açar Mı?

Diş Teli Çürüğe Yol Açar Mı?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Diş Teli Çürüğe Yol Açar Mı?​ Diş Teli Ve Çürük hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diş Teli Çürüğe Yol Açar Mı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​

Diş telleri genelde çürüğe yol açmaz. Ancak, teller ağızda bakterilerin, yiyeceklerin birikme yerleri oldukta için bunların çok iyi temizlenmesi gerekir. Eğer temizlemeyi, diş fırçalamayı, normal sabah, öğlen akşam yapmazsak yiyecek artıklarının biriktiği yerlerde diş çürükleri oluşacaktır.

Diş teli olan ağızlarda, normal tel olmayan ağızlara göre, diş bakımı çok daha dikkatli yapılmalıdır. Hatta fırçalama süresi daha uzun olmalıdır. Bu söylenenler sabit diş telleri içindir. Takılıp çıkarılan dişler için değildir.

Ancak eğer dikkat edilmezse teller uzun süre ağızda kaldığında çürüklere sebep olabilir. Bu durum tamamen hastanın ağız ve diş bakımıyla ilgilidir. Onun dışında diş tellerinin ağızda mekanik ve kimyasal olarak diş çürüklerine sebep olma durumları söz konusu değildir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Diş Teli Takanlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Diş Teli Takanlar Nelere Dikkat Etmelidir?​ Diş Teli Kullananların dikkat Etmesi Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diş Teli Takanlar Nelere Dikkat Etmelidir ​yazısını...

Kapat