Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Bitkiler Ve Faydaları / Diş Taşlarından Kurtulun
Diş Taşlarından Kurtulun

Diş Taşlarından Kurtulun

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Diş Taşlarından Kurtulmanın Bitkisel Yolları Nelerdir? Diş Taşlarından Kurtulmanın Bitkisel Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diş Taşlarından Kurtulun yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Diş taşı bakteri plağının tükürük içindeki ve ağız ortamındaki çeşitli maddelerle birleşmesi sonucu oluşan sert bir tabakadır. Diş fırçalamayla yok edilemeyecek kadar sert bir tabakadır. Ancak profesyonel diş taşı temizleme işlemi ile giderilebilir.

Dişeti iltihabı, hemen hemen herkeste oluşabilen ve hastaların kanayacak diye fırçalamaktan bile korktuğu dişeti hastalığının ilk aşaması olan rahatsızlıktır. Dişeti şişkin, parlak, kırmızı ve kanamaya eğilimlidir.

Ağız kokusu olabilir. Bu aşamada hastalık profesyonel diş taşı temizliği ve özenli ağız bakımı ile kolayca tedavi edilebilir düzeydedir. Ancak ihmal edilirse diş taşı içeriğindeki bakteriler ve bunların ürünleri daha derin tabakaları da etkilemeye başlar.

Zamanla, diş ile kemik arasındaki bağlantı lifleri de etkilenir ve dişlerde sallanma, buna bağlı kapanış bozuklukları ve aralanmalar ortaya çıkar. Giderek dişeti çekilir, destek kemiğin yıkımını takiben dişeti cebi oluşur. Cebin içine dolan ve temizlenemeyen yiyecek artıkları ile mikroplar, ağız kokusunu daha da arttırır. Dişlerin arasındaki bölgelerden iltihap akıntısı, ağızda kötü bir tat duygusu, yiyeceklerin tadını alamama durumu ve şiddetli koku hissedilir. Dişeti hastalığı, yetişkinlerde diş çekiminin en önemli nedenlerinden biridir.

Sigaranın yanı sıra kahve, çay ve şarabın da dişlerinizde renklenmeye yol açacağını unutmayınız.
6 ay- 1 yılda bir diş hekiminize giderek profesyonel diş temizliğinizi yaptırınız.
Günümüzde ultrasonik cihazlarla çok hızlı ve etkili dişeti tedavisi yapılabilmektedir. Düzenli kontrollerde ağız sağlığı ile ilgili sorunlar başlangıç aşamasında saptanır. Ne kadar geç kalınırsa, uygulanacak tedavinin süresi, maliyeti ve zorluğunun artacağını unutmayınız.

Diş eti iltihapları ve kanamaları için nane faydalı bitkilerden biridir. Nanenin diş eti çürümelerine sebep olan organizmalarla savaşma özelliği vardır. 250 ml kaynar suya 2 çay kaşığı kadar kuru nane atılıp demlenmesi için beklenir. Bu nane çayını isterseniz içebilir ya da gargara yapabilirsiniz. Ayrıca taze nane yemek de diş eti hastalıklarına iyi gelir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Tereyle Vücudunuz Vitamine Doyacak

Terenin Faydaları Nelerdir? Terenin Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Tereyle Vücudunuz Vitamine Doyacak yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat