Diş Etlerini Koruyan Besinler

Diş Etlerini Koruyan Besinler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Diş Etlerini Koruyan Besinler Nelerdir? Diş Etlerini Koruyan Besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diş Etlerini Koruyan Besinler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Yediğiniz yiyecekler dişeti sağlığını etkiler. İşte sağlıklı dişetleri için 5 önemli besin!

  • Az yağlı süt ve süt ürünleri diş ve dişeti sağlığı için oldukça önemlidir. Her gün süt ürünleri tüketen kişilerin %40 daha az dişeti hastalığına yakalandığı belirlenmiştir.

 

  • C vitamini kolajen üretimini arttırır. Zararlı serbest radikallere karşı dişetlerini korur. Narenciyelerde yoğun miktarda C vitamini bulunur.

 

  • Yeşil çayın pek çok faydası olduğunu biliyorsunuz, karteksin denilen bir madde içeren yeşil çay, ağızdaki bakteri miktarını azaltır.Diş ve dişetlerini koruyacak bir besindir çünkü antioksidan içerir ve ağızdaki kötü bakterileri öldürür. Güzel bir gülümseme için yardımcı maddeler içerir.

 

  • Dişlere şeker oldukça zarar verir. Şekersiz sakızların dişlere ve dişetlerine oldukça faydası vardır. Diş temizliği yapar ve tükürük üretmenize yardımcı olur.

 

 

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Karbonatla Diş Beyazlatma

Karbonatla Diş Beyazlatılır Mı? Karbonatla Diş Beyazlatma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Karbonatla Diş Beyazlatma ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat