Dikkatli Kadınlar Neden Kilo Almazlar?

Dikkatli Kadınlar Neden Kilo Almazlar?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Dikkatli Kadınlar Neden Kilo Almazlar?​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Dikkatli Kadınlar Neden Kilo Almazlar?​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Dikkatli Kadınlar Neden Kilo Almazlar?

Yemeğinizin tadını ve dokusunu tam olarak anlamadığınız zaman karnınız tıka basa dolu olana kadar doyduğunuzu hissedemezsiniz. Bu nedenle, dikkatinizi sadece yediğinize odakladığınızda ihtiyacınız kadardan fazlasını yemediğinizi göreceksiniz.

Daha az yemek ve yediğinizden daha çok keyif almak için aşağıdaki önerilerimize göz atın!

Yavaş yemekli Pazar günleri yapın
Sevgilinizi ve arkadaşlarınızı toplayın, ışıkları kısın ve biraz müzik açın. Haftanın bir gününü, mutlaka yavaş ve uzun süren yemek sofrasında geçirin. Yemek keyfinize bir kadeh de şarap eklediğinizde bu deneyim daha da keyifli hale gelecektir. Üstelik yavaş yemek sinidiriminize de yardımcı olur.

Artan yemekleri süsleyin
Bir önceki günden kalan yemeğinizi mikrodalgada ısıtarak yiyin. Mikrodalga, yemeğinizin tadını ve kokusunu arttıracaktır. Yemeğinizi arada bir çatalınızı bırakarak ve keyfini çıkartarak yiyin.

Lokmanızı alın
Gözünüz masadaki ekmek sepetinde mi kaldı? Arada bir parça kopartmaktansa kendinize bir lokma belirleyin ve onu tabağınıza alın. Bu, daha idareli tüketmenizi sağlar.

Unutmayın yavaş yemek ve çok çiğnemek, yemek yerken bütün dikkatinizi yediklerinize vermek her zaman daha kısa sürede doymanızı ve kilo kontrolünde daha başarılı olmanızı sağlar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Daha Sağlıklı Bir Hayat İçin 7 Dakikalık Plan

Daha Sağlıklı Bir Hayat İçin 7 Dakikalık Plan hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Daha Sağlıklı Bir Hayat İçin 7 Dakikalık Plan yazısını sadece...

Kapat