Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Taşlar Ve Faydaları / Diamond (Elmas, Kral Taş, Pırlanta) Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Diamond (Elmas, Kral Taş, Pırlanta) Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Diamond (Elmas, Kral Taş, Pırlanta) Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Diamond (Elmas, Kral Taş, Pırlanta) Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Diamond (Elmas, Kral Taş, Pırlanta) Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diamond (Elmas, Kral Taş, Pırlanta) Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Diamond Faydaları

  • Beyin fonksiyonlarını ve kişilikteki blokajı ortadan kaldırıcı özelliklere sahiptir ve aynı zamanda temel bir tedavi edici niteliktedir.
  • Bedeni temizleyerek negatif kuvvetleri yok etmesinin yanı sıra zihin, ruh, beden ölçüsünü birleştirici ve bütünleştirici gücü de bulunur.
  • Bolluk, saflık, masumiyet, neşe ve sadakat simgesidir.
  • Elmasın, aşkta, macerada ve finansal girişimlerde şans getirdiğine inanılmaktadır.
  • Taşıyana başarı sağlar ve cesaret verir.
  • Kişileri sakinleştirir ve korkutucu rüyalar görmesini engeller.
  • Büyü ve zehirlenmelerden koruduğu kabul edilmektedir.

Yapısal Özellikleri
Elmas, eşit ölçülü kristal yapıdaki saf karbondur. Bir elmas yalnızca başka bir elmasla kesilebilir. Işığı kırma ve bileşimindeki renklere ayırma yeteneği çok yüksektir. En yoğun parlaklığı, ‘’ Pırlanta kesimi’’denilen özel bir kesim sonucu ortaya çıkar.

Taşların en değerlisi ve en keskinidir. Elmastaki yeşil renk, doğal radyasyon etkisiyle oluşur. Ovalandığı zaman pozitif yükle yüklenir. Asitlerden etkilenmez. Takı olarak kullanıldığı gibi özellikle camları ve diğer taşları kesme aracı olarak da kullanılmaktadır. 

diamond elmas kral-tas pirlanta


Karbon atomlarının kristalize olması suretiyle oluştuğu düşünülmekteyse de nasıl oluştuğu gizemini muhafaza etmektedir. Pırlanta ile elmas arasındaki en önemli fark, elmasın alt kısmının düz, pırlantanın kubbeli oluşudur. Elmas için ‘’ rüyaların taşı’’ da denilmektedir.

Önemli Not
Elmasın çok değerli bir taş olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Piyasada elmasa benzer bir çok taş satılmaktadır. Elmas alırken gerçek olduğundan emin olun.

Diğer İsimleri: Elmas, Kral Taş, Pırlanta
Sertliği: 10
Özgül Ağırlığı: 3,51
Kimyasal Grubu: Nabit
Yapısal Görünümü: Saydam, yarı saydam çok az da opak
Parlaklığı: Parlak, elmas ışıltılı
Kimyasal Formülü: C+( AI,Ca,Cr, Fe, Mg, Mn, N, Si, Sr, Ti)
Uyumlu Olduğu Unsur: Hava ve ateş
Uyumlu Olduğu Şakra: Tepe
Uyumlu Olduğu Burç: Koç, boğa, aslan, terazi, oğlak ve akrep
Rengi: Esas olarak renksiz. Ancak az da olsa değişik renklerde de bulunur
Sembolü Olduğu Hususlar: Aşk, sevgi
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler: Avustralya, Gana, Zaire, Rusya, USA, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Dağ Kristali Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Dağ Kristalinin Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Dağ Kristalinin Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Dağ Kristalinin Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat