Anasayfa / Sağlık Rehberi / Bağımlılık Tedavisi Ve Sıkça Sorulan Sorular / Detoksifikasyon Arındırma (Detox) Nedir?
Detoksifikasyon Arındırma (Detox) Nedir?

Detoksifikasyon Arındırma (Detox) Nedir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Detoksifikasyon Arındırma (Detox) Nedir? Detoksifikasyon Arındırma (Detox) hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Detoksifikasyon Arındırma (Detox) Nedir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Detoksifikasyon tıbbi bir dönemdir. Kullanılan maddenin bırakıldıktan sonra ortaya çıkan yoksunluk belirtilerinin kaldırılmasını hedefler. Her maddenin yoksunluk belirtisinin niteliği ve şiddeti farklıdır. Yoksunluk belirtilerinin şiddeti kişiden kişiye de değişebilir. Madde kullanımı sırasında bedenin kurduğu denge, madde bırakıldıktan sonra yeni bir denge oluşturmaya çalışır. İşte bu dönemde önemli bedensel sorunlar yaşanabilir. Bu bedensel belirtileri gidermek için tıbbi müdahaleler gerekir.

Detoksifikasyon süreci tek başına tedavi değildir. Detoksifikasyon aşamasını takiben terapi ve rehabilitasyon sürecinin başlaması, iyilik sürecini uzatacaktır. Sadece arınma tedavisi ile tedavi tamamlanmış olmaz. Arınma maddenin vücuttan temizlenme sürecidir ve tedavinin sadece başlangıcıdır. Arınmadan sonra kişinin kendisini tanıması, maddeyi kullanma davranışıyla başa çıkmasını öğrenmesi, madde kullanma nedenlerinin üstesinden gelmesi, tekrar başlamaması için neler yapması gerektiğini öğrenmesi gerekir. Tedavi süresi uzadıkça başarı şansı artar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bağımlılık Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Bağımlılık Tedavisi Ne Kadar Sürer? Bağımlılık Tedavisinin Süresi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bağımlılık Tedavisi Ne Kadar Sürer yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat