Dermatologlardan Cilt Bakımı Önerileri

Dermatologlardan Cilt Bakımı Önerileri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Dermatologlardan Cilt Bakımı Önerileri Nelerdir? Dermatologlardan Cilt Bakımı Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Dermatologlardan Cilt Bakımı Önerileri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Eğer dermatologların cilt bakımında nelere dikkat ettiklerini merak ediyor ve uygulamak istiyorsanız okumaya devam edin.

Vitaminleri yiyin
Vücudunuzu beslemek söz konusu olduğunda işe içeriden başlayın. Günlük D vitamini ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılamak,yaşlanma belirtilerinin önüne geçecektir. Ayrıca omega-3 ve omega-6 açısından zengin besinler tüketmek, bol bol su içmek veişlenmiş gıdalardan ve şekerden uzak durmak cildiniz için gereklidir.

Kütikül derdi
Sanıldığının aksine kütiküllerinizi geriye itmek hiç de iyi bir şey değil. Çünkü kütiküller, tırnaklarınızın koruyucu bariyerleridirler veonları geriye doğru itmek enfeksiyon kapma ihtimalinizi ve tırnak yapınızın zarar görme ihtimalini arttırır.

İçeriklere dikkat edin
Aldığınız ürünün içinde ne olduğunu daima bilin. Gündüzleri kullandığınız kremlerin içinde antioksidan özellikler ve güneş koruyucusu olup olmadığına dikkat edingece bakımı için kullandığınız kremlerde isepeptitlerin, retinoidlerin veya cildinizin kendini yenilemesine yardımcı olacak maddelerin olmasına dikkat edin.

Kremler
Yazları hem güneşe karşı koruyan hem de nemlendiren ürünleri tercih edin. Yazları, kışları kullandığınız yoğun kremleri bir kenara bırakın ve daha hafif nemlendiricilere yönelin.

Jiletten önce duş alın
Eğer istenmeyen tüylerinizden jilet yardımıyla kurtulmayı tercih ediyorsanız, bunu duşun en sonunda yapmaya özen gösterin. Çünkü duş sonrası tüyler daha yumuşak, gözenekler daha açık olacaktır ve özellikle hassas bölgelerde bu durum cildinizdeki tahrişi minimuma indirir.

Alkole dikkat
Alkolün cildinizin nemini alacağını unutmayın. Nemsiz bir cilt demek kırışıklıklar demektir. Alkol alımını abartmamaya özen gösterin.

Spor programınızı değiştirin
Koşu gibi vücudunuza büyük etkiler veren sporlar cildinizdeki kolajen miktarını azaltır ve cildinizin erken yaşlanmasına neden olabilir. Bunun yerine, vücudunuzu daha az yıpratan sporlara yöneltin. Eliptik bisiklet veya normal bisiklet bu konuda size yardımcı olacaklardır.


Unutmayın, sağlıklı bir cilt, her zaman daha genç ve güzel görünmenizi sağlayacaktır. Sağlıklı günler dileriz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Cildinizi Ölü Hücrelerden Arındırırken Bu Hataları Yapmayın

​Cildinizi Ölü Hücrelerden Arındırırken Yapmamanız Gerekenler Nelerdir? Cildinizi Ölü Hücrelerden Arındırırken Yapmamanız Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cildinizi Ölü Hücrelerden Arındırırken...

Kapat