Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Daha Sağlıklı Bir Hayat İçin 7 Dakikalık Plan
Daha Sağlıklı Bir Hayat İçin 7 Dakikalık Plan

Daha Sağlıklı Bir Hayat İçin 7 Dakikalık Plan

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Daha Sağlıklı Bir Hayat İçin 7 Dakikalık Plan hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Daha Sağlıklı Bir Hayat İçin 7 Dakikalık Plan yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Daha Sağlıklı Bir Hayat İçin 7 Dakikalık Plan

Kilo vermek için düzenli bir beslenme planınız olmalı.

Plan yapın

Kilo vermenizi engelleyen şeyler neler? Bazıları doğum günü partilerinde, bazıları ofisteki kutlamalarda, bazıları da kızartma yağı kokusu duyunca rejimi bozarlar. Sizi zorlayan şeyleri bulun ve bunların üstesinden gelmek için çözümler üretin. Bu, kilo vermenizi sağlayacak büyük bir adımdır.

Mümkün olduğunca evde yiyin
Dışarıda yemek yemek hem pahalıdır hem de rejim planınızı bozar. Evde pişirdiğiniz yemekler ise hem sağlıklı hem de düşük kalorili olacaktır.

Kendi alışveriş listenizi dikkatli hazırlayın
Market alışverişi listenizi tok karnına ve dikkatli bir şekilde hazırlayın. Listenizde bolca sebze, meyve olsun ve işlenmiş gıdalardan kaçının.

El altında sebze ve meyve bulundurun
Biraz brokoli, havuç, pırasa ve dolmalık biber doğrayıp bunları, yaban mersinleri ile birlikte, bir kaba koyun. Buzdolabınızda saklayın ve canınız bir şeyler yemek istedikçe bunları atıştırın.

Buzdolabında limonlu su bulundurun
Limon, diüretiktir ve metabolizmanızı hızlandırır. Buzdolabında daima bir sürahi limonlu su bulundurun.

Sağlıklı atıştırmalıklar bulundurun
Çantanızda daima biraz kabuklu yemiş bulundurun ve canınız bir şeyler çektiğinde bunları yiyin.

Spor programı hazırlayın
Kendinize bir spor programı hazırlayın ve buna daima uyun. Haftada 4-6 defa, 45 dakikalık egzersizinizi mutlaka yapın ve ne bahaneniz olursa olsun bunu aksatmayın.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kilo Vermek İsteyenlerin Uzak Durması Gereken İçecekler

Kilo Vermek İsteyenlerin Uzak Durması Gereken İçecekler​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Vermek İsteyenlerin Uzak Durması Gereken İçecekler​ yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat