Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / Daha Önce Hiç Duymadığınız Cilt Bakımı Önerileri
Daha Önce Hiç Duymadığınız Cilt Bakımı Önerileri​

Daha Önce Hiç Duymadığınız Cilt Bakımı Önerileri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Daha Önce Hiç Duymadığınız Cilt Bakımı Önerileri​ Nelerdir? Daha Önce Hiç Duymadığınız Cilt Bakımı Önerileri​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Daha Önce Hiç Duymadığınız Cilt Bakımı Önerileri​​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.


Wasabi
Evet, suşinizin yanında gelen küçük yeşil mucizeyi cildinizde kullanabilir ve cildinizin hücre dokusunda oksijenin ve yüzünüzdeki kan dolaşımının artmasını sağlayabilirsiniz. Yalnız dikkat edin ve az miktarda wasabi kullanın.

Saç fırçası
Onların sadece saçınız için olduklarını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Araştırmalar, her sabah yüzünüzü 60 saniye boyunca saç fırçanızın ucuyla uyardığınız zamanyüzünüzdeki kan dolaşımının hızlandığını göstermektedir. Böylece cildiniz doğal bir parlaklık kazanır.

Domates
Domates, içeriğindeki likopen sayesinde, tüketildiği zaman, cildi güneşe karşı korur. Ayrıca yaşlandırmayı geciktirici etkileri ve hücresel zararı önleyiciliği ve kızarıklıkları yok ediciliğiyle de domates tam bir mucize! Ayrıca yağlı bir cildiniz varsa, domatesi cildinize uygulayıp, 20 dakika bekletebilir ve bu sıkıntınızdan kurtulabilirsiniz.

Limon
Akne ile savaşan doğal mucizelerden biri de limondur. Limonu, badem yağı ve balla karıştırıp, kızarıklıkları giderici mükemmel bir cilt maskesi de elde edebilirsiniz.

Karabiber
Cildinizdeki siyah noktalardan mı muzdaripsiniz? Bir yemek kaşığı yoğurtla karabiberi karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Bu karışımı yüzünüzde 7 dakika bekletin ve sonra temizleyin. Karabiber siyah noktları doğal olarak çıkartacaktır.

Amuda kalkmak
Yüzünüzün gençliğini korumasının yolu yüzünüzü hareket ettirmektir. Ayrıca arada bir amuda kalkmak da inanmayacaksınız ama çok faydalıdır.

Peeling
İnsanlar yüzlerini günde bir defa yıkayarak ciltlerini temiz tuttuklarını düşünürler ama işin aslı, günde iki kere yüzünüzü hafif peeling yapıcı özellikli bir yüz yıkama jeli ile yıkamaktır.


Sizin de uyguladığınız cilt bakımı yöntemleri varsa, bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Cildinizin Güzel Kalması İçin Yapmanız Gerekenler

Cildinizin Güzel Kalması İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir? Cildinizin Güzel Kalması İçin Yapmanız Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cildinizin Güzel Kalması İçin Yapmanız...

Kapat