Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Yürüyüş & Koşu / Daha Hızlı Koşmanın 5 Yolu
Daha Hızlı Koşmanın 5 Yolu

Daha Hızlı Koşmanın 5 Yolu

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Daha Hızlı Koşmanın Yolları Nelerdir? Daha Hızlı Koşmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Daha Hızlı Koşmanın 5 Yolu yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Daha hızlı koşmak, daha sağlıklı olmanızı sağlar.

Daha çok adım atın

Uzun adımlarla koşmak faydalı değildir. Dakikada daha fazla sayıda adım atan koşucular daha hızlı ve daha verimlidirler. Daha hızlı koşmanın formülü hızlı ve küçük adımlar atmaktan geçer. Daha fazla adım atmak daha hızlı koşmanızı sağlayacaktır.

Koşu bandında koşun
Çoğu kişi koşu bandında koşmayı sıkıcı bulur ama koşmanızı hızlandırmak istiyorsanız, koşu bandı çok işinize yarar. Çünkü koşu bandı, sizin belli bir tempoya yetişmenizi gerektirir.

Arkadaşlarınızdan yardım alın
Eğer koşu bandınız yoksa ya da bir spor kulübüne üye değilseniz daha hızlı koşan arkadaşlarınızdan yardım alın. Bu, sizi daha hızlı koşmaya teşvik eder.

Kollarınızı çalıştırın
Koşarken, kollarınız bacaklarınızı taklit eder. Bunu avantaja çevirin. Daha hızlı koşmaya odaklanmak yerine kollarınızı daha çok çalıştırmaya odaklanın. Bu, bacaklarınızın da daha hızlı hareket etmesini sağlar.

İnterval
Bütün çalışmanızda daha hızlı koşmayı hedeflemek yerine döngüler halinde çalışın. 5 dakika boyunca ısının, sonra 30 saniye biraz hızlı şekilde koşun. 30 saniye sonra 2 dakika boyunca normal hızda koşun. Koşunuzu bu şekilde ayarlayın ve 5 dakika soğumak için vakit ayırın. Bir sonraki koşunuzda hızlı koşuyu 45 saniyeye çıkartın. Bir sonrakinde 1 dakika, sonraki koşularda ise arttıra arttıra hızlı koşuyu normal koşma temponuz haline getirin.

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Her Gün Dışarıda Yürüyüş Yapmanın Faydaları

Her Gün Dışarıda Yürüyüş Yapmanın Faydaları Nelerdir? Her Gün Dışarıda Yürüyüş Yapmanın Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Her Gün Dışarıda Yürüyüş Yapmanın Faydaları yazısını...

Kapat