Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Daha Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak 7 Sır
Daha Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak 7 Sır

Daha Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak 7 Sır

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Daha Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak 7 Sır​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Daha Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak 7 Sır​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Daha Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak 7 Sır

Kilo vermeye çalışmaktan ama başaramamaktan mı yoruldunuz?

Yiyeceklerinizi yazın

Bir hafta boyunca her yediğinizi bir yere, dürüstçe, yazın. Neler yediğinizi görmek, sağlıklı beslenmenizeyardımcı olacaktır.

Güne aktivite katın
Hareket halinde olmaya özen gösterin. Dişlerinizi fırçalarken, evi temizlerken, yemek yaparken hep hareketli olun. Dans edin, çömelme hareketi yapın. Her hareketin kilo vermenize yardımcı olacağını unutmayın.

Sağlıklı beslenin
Spor yapmak tek başına kilo vermenizi sağlamaz. Sağlıklı beslenmek de önemlidir. Öğünlerinizde bol bol sebze ve meyve olduğundan emin olun. Bir yemeği yemek konusunda tereddüt ediyorsanız, yemekten vazgeçin.

Aralıklar koyun
Kilo vermek, sıkılaşmak ve güçlenmek için aralıklı çalışmalar yapın. Koşunuza biraz sprint ekleyin, yürüyüşünüzü hızlandırın, kısacası 30 saniyelik kalp atışlarınızı hızlandırıcı hareketler ekleyin. Bu, sporunuzun daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

Kalori saklamayın
Bütün gün az yiyip akşam yemeğine kalori saklamaktan vazgeçin. Sporunuzu yapın ve akşam yemeğinizi normal porsiyonda tüketin. Kendinizi zorlamak yerine küçük değişikliklerle (ekmeği beslenmenizden çıkartmak, tatlıdan uzak durmak) kilo vermeye çalışın. Eğer mutlaka tatlı yemeniz gerekiyorsa porsiyonunuza dikkat edin ve arkadaşınızla bölüşün.

Daha az stres yapın, daha çok gülün
Stresin korsitol hormonunu salgılamanıza neden olduğunu biliyor muydunuz? Korsitol, kilo alma hormonudur. Stres yapmayı bırakın ve daha çok gülün. Gülmek, kalori yakmanıza, moralinizin yükselmesine ve insanların sizle daha çok vakit geçirmek istemelerine neden olur.

Uykunuzu alın
Araştırmalar, günde 8 saat ya da daha fazla uyuyan insanların %50 oranında daha çok kilo verdiklerini göstermiştir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Formda Olmakla İlgili Acımasız Efsaneler

Formda Olmakla İlgili Acımasız Efsaneler​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Formda Olmakla İlgili Acımasız Efsaneler​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat