Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Jimnastik / Daha Güzel Bir Popo İçin 7 Basit Hareket
Daha Güzel Bir Popo İçin 7 Basit Hareket

Daha Güzel Bir Popo İçin 7 Basit Hareket

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Daha Güzel Bir Popo İçin Basit Hareket Nelerdir? Daha Güzel Bir Popo Basit Hareketler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Daha Güzel Bir Popo İçin 7 Basit Hareket yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Skinny jeanlere daha iyi sığmak ve bu yaz poponuzu küçültmek istiyorsanız spor yapmaya başlasanız iyi ederseniz. Peki, hangi egzersizleri mi yapmanız gerekiyor?

Öne hamle hareketi
Bacaklarınızı 90 derecelik açı oluşturacak şekilde aşağı doğru indirin ve ileriye doğru yürüyün.

Tek bacak çömelişi
Bu hareket vücudunuzu sıkılaştırmaya yarar. Bu hareketi yapmak için bir yere sağ elinizle tutunun ve sol bacağınızı yukarı kaldırarak, düz bir şekilde 10 saniye havada tutun. Bu sırada, sırtınızı bükmeden, dik durarak ve tek bacağınız havadayken yere doğru çömelin. Sağ dizinizin ayak parmaklarınızı geçmesine izin vermeyin. Sonra tekrar ayağa kalkın ve bu hareketi 18 kere tekrarladıktan sonra diğer bacağa geçin.

Çömelerek zıplamak
Doğru şekilde durun, göğsünüz ileri doğru baksın ve ayaklarınızı omuz hizanızda açın. Ağırlığınızı topuklarınıza verin ve klasik çömelme hareketini yaparak aşağı eğilin daha sonra bu çömelme pozisyonunda ileri doğru zıplayın ve yere indiğinizde hala çömeliyor olun. Bu hareketi 18 kere tekrarlayın.

Oturarak çömelme
Bu hareket, poponuzu en iyi şekillendiren hareketlerden biridir. Omuzlarınızı geriye vererek ve çenenizi kaldırarak durun. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve bir sandalyeye oturun. Fakat poponuz sadece hafifçe sandalyeye değsin. Daha sonra yavaşça ayağa kalkın. Bu hareketi 18 defa tekrarlayın.

Klasik çömelme
Ayakta durun ve ağırlığınızı topuklarınıza verin. Poponuzu geriye doğru verin ve poponuzu iyice geriye alana kadar dizlerinizi kırmayın. Poponuz dışarı doğru dururken aşağı doğru çömelmeye başlayın. Bu hareketi 18 defa tekrarlayın.

Yanal çömelme
Bacaklarınızı omuz hizanızda açarak durun ve çenenizi kaldırarak dik durun. Tek bacağınızı yana doğru açın ve çömelme hareketini yapın. Sonra tekrar ayağa kalkın ve az biraz yürür gibi yaparak diğer yana doğru çömelin. Bu hareketi bir yana 18 defa yaptıktan sonra diğer yana geçip o yanda da 18 defa yaparsanız maksimum verim elde edersiniz.

İç bacak çömelişi
Bacaklarınızı V şekline sokun ve omuzlarınızı geri vererek çenenizi kaldırın. Ayaklarınız ileri doğru baksın ve omuzlarınızı geriye doğru atın. Bacaklarınızı açabildiğiniz kadar açın ve sonra çömelme hareketine başlayın. Bu hareketi 18 defa tekrarlayın.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
30 Dakikada Dümdüz Bir Karına Sahip Olun

30 Dakikada Dümdüz Bir Karına Sahip Olmak İçin Ne Yapmalıyım? 30 Dakikada Dümdüz Bir Karına Sahip Olmak hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki...

Kapat