Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Dikkat Etmeniz Gerekenler Ve Öneriler / Daha Başarılı Egzersiz İçin Öneriler
Daha Başarılı Egzersiz İçin Öneriler

Daha Başarılı Egzersiz İçin Öneriler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Daha Başarılı Egzersiz İçin Öneriler Nelerdir? Daha Başarılı Egzersiz İçin Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Daha Başarılı Egzersiz İçin Öneriler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Basit değişiklikler büyük ilerlemeler sağlayabilir.

İnsanların arasında spor yapın

Kendine tapan biri olmadığınız sürece tek başınıza spor yapmak sizi dışarıda ya da bir spor salonunda spor yapmak kadar hırslandırmayacaktır. Spor derslerinin bu kadar popüler olmalarının nedeni grup halinde yapılan sporların insanları daha çok heveslendirmesidir.

Arkadaş edinin
Spora bir arkadaşla beraber gitmek, kaytarmanızı engeller ve daha istekli ve eğlenerek spor yapmanızı sağlar.

Esnemek
Spordan önce ve sonra esneme hareketi yapmak sporunuzun çok daha başarılı olmasını sağlar. Spordan önce kasları, tendonları, kirişleri ve kan damarlarını esneten hareketler yapmak önemlidir. Spor performansını ise ayak parmaklarına dokunmak, zıplama hareketleri yapmak arttırır ve yaralanma riskini en aza indirir.

Günlük tutun
Her gün yaptığınız çalışmanızı ve çalışmadan sonra kendinizi nasıl hissettiğinizi bir yere yazmak nasıl bir gelişme kaydettiğinizi görmenizi sağlar.

Hedef belirleyin
Hedef belirlemek her şeyi daha da kolaylaştıracaktır. Hedefe ulaşma isteği sizi daha çok çalışmaya teşvik eder ve daha hızlı sonuca ulaşmanızı sağlar.

Program tutun
Kendinize, ‘’Pazartesi, Çarşamba, Perşembe kardiyo, aradaki günlerde yoga yapacağım’’ gibi bir program hazırlamak size yardımcı olacaktır. Böylece ertesi gün ne yapacağınızı bilir ve programlı bir çalışma ile ilerlersiniz.

Kalp ritmi monitörü alın
Bu monitör sayesinde vücudunuzun ne kadar çalıştığını ve neleri değiştirmeniz gerektiğini görebilirsiniz. Kalp ritmi monitörü, aşırıya kaçmanızın da önüne geçer.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Spordan Sonra Yenebilecek Mükemmel Atıştırmalıklar

Spordan Sonra Yenebilecek Mükemmel Atıştırmalıklar Nelerdir? Spordan Sonra Yenebilecek Mükemmel Atıştırmalıklar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Spordan Sonra Yenebilecek Mükemmel Atıştırmalıklar yazısını sadece bilgi...

Kapat