Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Taşlar Ve Faydaları / Dağ Kristali Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Dağ Kristali Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Dağ Kristali Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Dağ Kristalinin Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Dağ Kristalinin Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Dağ Kristalinin Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Dağ Kristali Faydaları
Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok ettiği gibi pozitif enerjiyi toplar, aktive eder ve biriktirir. Düşünce formlarını aktive öden bir özelliği de vardır. Kuvars kristalinin bilinen diğer faydaları;

  • Duygusal dengeleyicidir. Beyin fonksiyonlarını uyarır.
  • Güç ve canlılık kaybına karşı koruma sağlar.
  • Cep telefonu, telsiz gibi cihazlardan yayılan radyasyonu toplar.
  • Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir.
  • Tene temas ettirerek kıyafet altında taşındığı taktirde, kişiyi diğer insanların negatif enerjisinden korur. Pozitif insanlar içindeyseniz taşınızı görünür şekilde takın. Böylece çevrenizdeki insanların pozitif enerjisini toplar.
  • Baş ağrısını hafifletici özelliği vardır.
  • Sindirim ve kan dolaşımı sistemini sağlıklı tutar, hastalanırsa iyileştirir.
  • Göz için sağlıklıdır. kartal görüşü ve gücü verir.


Yapısal Özellikleri
Kristal kuvarsın belirli bir özelliği olmayan türüdür. Camsı parlaklık taşıyan, renksiz ya da değişik renklerin karışımı şeklinde görünebilir.
Deri hastalıklarına iyi gelir. Ruhsal yetenekleri açığa çıkarır. Zehirli maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Böbrek ve mesane hastalıklarını önler, hastalanmışsa iyileştirir. Ağrıları azaltarak, rahatlama sağlar.

Önemli Not
Eğer kristalinizi çok uzun süre kullandıysanız enerjisi tükenebilir. Toplamış olduğu negatif enerjiyi size aktarmaya başlar. Bunu baş ağrısı, mide bulantısı şeklinde hissedersiniz. Bu durumda kristalinizi tekrar kullanmadan önce bir gece toprağa gömerek temizlemeniz gerekir.

Kristalinizi bir ametistin yanında bırakmanız da temizlenmesini sağlar. Bunun için iki kristal alıop, birini temizlerken diğerini kullanabilirsiniz. Temizlediğiniz bir kristale başka insanların dokunmasına izin vermeyiniz.

Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, yeni satın aldığınız bir kristali kullanmadan önce mutlaka bir gece toprağa gömerek üzerindeki negatif enerjiden arındırın.

Kristaller onun enerjisine alışık olmayanlarda ilk başlarda baş ağrısına sebep olabilir. Böyle bir durumda ara sıra kristalinizi çıkarın. Ancak enerjisine alıştığınız zaman sürekli olarak takabilirsiniz.

İçi berrak olan kuvarsa Erkek Kuvars içi dumanlı olan kuvarsa Dişi Kuvars denir. Kristal kümelerinde genelde ikisi bir arada bulunur. Erkek kuvars berrak oluşu nedeniyle zihinsel karışıklık ve karamsarlık yaşayan kişiler üzerinde, olumlu bir etki yapar. İnsan üzerinde uyarıcı, harekete geçirici bir etkisi vardır. Dişi kuvars ise donuk bir yapıya sahiptir. Görünüşü erkek kuvars kadar güzel olmasa da çok daha fazla özelliğe sahiptir. Zihinsel, duygusal yada fiziksel bir eylem sonucu oluşan şiddetli baş ağrılarında ağrıyı azaltır.

Sertliği: 7
Özgül Ağırlığı: 2,65
Kimyasal Grubu: Silikat
Yapısal Görünümü: Saydam ve Yarısaydam
Parlaklığı: Camsı
Kimyasal Formülü: SiO2
Uyumlu Olduğu Unsur: Ateş
Uyumlu Olduğu Şakra: Karın, kalp, alın, taç
Uyumlu Olduğu Burç: Koç, Boğa, Yengeç, Kova ve Balık
Rengi: Renksiz, beyaz, siyah
Sembolü Olduğu Hususlar: Kainatın sonsuz gücü, gizli güç

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Coralle (Mercan Taşı, Hayat Ağacı, Koral) Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Coralle (Mercan Taşı, Hayat Ağacı, Koral) Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Coralle (Mercan Taşı, Hayat Ağacı, Koral) Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Coralle...

Kapat