Anasayfa / Sağlık Rehberi / Doğru Bilinen Yanlışlar / Çocuklarla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar
Çocuklarla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Çocuklarla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Çocuklarla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir? Çocuklarla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çocuklarla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Çocukları kalın giydirmek gerekir: Doğruluğu sorgulanmadan kabul edilen bilgilere en güzel örnek çocukların kalın giydirilmesi gerektiğidir. Oysaki çocukları kalın giydirmek onları terletip sonrasında da hasta olmalarına neden olacaktır.

Soğuk alırsa hasta olur: Bu bilgi de annelerin hemen kabul ettikleri ama yanlış olan bilgiler arasında yer alıyor. Soğuk alğınlığı belki de en çok görülen üst solunum yolu enfeksiyonlarından biri. Bu hastalığa neden olan çok sayıda virüs olduğu bilinen bir gerçek. Hasta olan kişilerin havaya yaydıkları mikroplardan bulaşan bu hastalığın bilinenin aksine soğuk almakla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. 

Dondurma yemek hasta eder: Sağlık kurallarına uygun olarak hazırlanan dondurma ve diğer serin yiyecekler, üretim ve son kullanma tarihlerine dikkat edilerek ve yemeklerden sonra tüketilmelidir. Böylece çocuğun hem iştahı kapanmaz hem de aç karnına yediği soğuk besin midesini rahatsız etmez. Dondurma yavaş yavaş yedirilir ve arkasından su içirilse, çocuğun boğazının ağrımasına yol açmaz.

Midesini üşütür: Mide rahatsızlıklarına çeşitli mikrop ve bakteriler neden olur, bilinenin aksine soğukta kalınca mide hastalıkları ortaya çıkmaz.

Banyo yapınca üşütür, hasta olur: Banyo yapmak çocukları hasta etmez. Tam aksi, hasta olan çocuk banyo yaptığında burnu açılır, mikroplarını atar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Diş Sağlığında Doğru Bilinen 30 Yanlış

Diş Sağlığında Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir? Diş Sağlığında Doğru Bilinen Yanlışlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diş Sağlığında Doğru Bilinen 30 Yanlış yazısını...

Kapat