Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Ve Çocuk Hastalıkları / Çocuklarda Sinüzit Hastalığına Dikkat!
Çocuklarda Sinüzit Hastalığına Dikkat!​

Çocuklarda Sinüzit Hastalığına Dikkat!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Çocuklarda Sinüzit Hastalığının Belirtileri Nelerdir? Çocuklarda Sinüzit Hastalığı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çocuklarda Sinüzit Hastalığına Dikkat yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.Çocuklarımız bizler için çok değerlidir. Onların sağlığından olması bizi çok üzer ve endişelendirir.

Çocuklarınızın sinüzit hastalığına yakalanmamasına dikkat etmenizi söyleyen uzmanlar annelerin hatalı davranışlarda bulunduğunu çocuğun başının üşümemesini sağlamaya çalışırken başını terletip daha fazla soğuk aldırdığını belirtmiştir.

Çocuğumuzu düşünmeye çalışırken sağlığından ettiğimizin farkında değiliz. Soğuk havalarda sinüslere kan gitmemektedir. Bunun sonucunda da çeşitli enfeksiyonlar meydana gelebilir. Çocuğun baş bölgesinin soğuklardan korunması sonucu sinüzitten de korunduğu bir gerçek.

  • Balgamlı öksürük,
  • Geniz akıntısı,
  • Burun akıntısı,
  • Burun tıkanıklığı

sinüzitin başlıca belirtileridir. Çocuklarda sinüzit hastalığına dikkat etmek son derece önemlidir. ​


En doğru yaklaşım sinüzit hastalığına yakalanmadan hastalığı önlemek olacaktır. Çünkü sinüzit antibiyotik kullanmadan geçmemektedir. Hemen hemen her çocuk yılda 2 kez enfeksiyon geçirmektedir. Lakin 3 ten fazla enfeksiyon meydana geliyorsa o vakit mutlaka bu durum araştırılmalı ve enfeksiyonun altında yer alan tetikleyici bulunmalıdır.

Kronik olarak burun tıkanıklığı olan bireyler bu hastalığa yakalanma riski daha fazladır. Sinüzit hastalığından korunmak için bağışıklık sistemi çok önemli bir yere sahiptir. Çocuklarda sinüzit hastalığına dikkat edilmesi gerekir.

Sinüzit hastalığı olan birey bol bol meyve, meyve suyu, balık tüketmelidir. Fast food gıdalarının her şeye zararı olduğu gibi sinüzit hastalığını tetiklemektedir.

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bebeğinizi Hastalıklardan Koruma Yöntemleri Nelerdir?

Bebeğinizi Hastalıklardan Koruma Yöntemleri​ Nelerdir? Bebeğinizi Hastalıklardan Koruma Yöntemleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeğinizi Hastalıklardan Koruma Yöntemleri​ Nelerdir yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat