Çocuklarda Egzama​ Neden Olur?

Çocuklarda Egzama Neden Olur?

[Toplam:1    Ortalama:3/5]
Çocuklarda Egzama​ Neden Olur? Çocuklarda egzama hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çocuklarda Egzama​ Neden Olur yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.Vücutta kızarıklık ve kaşınma olarak oluşan ve cildin yapısına oldukça zarar veren hastalık türlerinden bir tanesi de egzamadır. Egzama büyüklere göre çocuklarda ve bebeklerde meydana geldiğinde daha fazla huzursuzluk vermektedir. Peki çocuklarda egzama neden oluşmaktadır? Genellikle çocuklarda egzama sıklıkla gözüken ve uzun süre olarak düzelmeyen deri hastalığıdır.

Aile bireyleri genellikle öptükleri için çocuklarının yanaklarında kızarıklık olduğunu düşünmektedirler. Çocuklarda egzama bazı zamanlar da az bazı zamanlarda ise oldukça belirgin hale gelmektedir.

Bebek büyüdükçe kızarıklar boyun, bel ve bacak bölgelerinde fazlalaşmaktadır. Bebeğin cildinin kurumasına ve kaşıntıya sebep olmaktadır. Yoğun su kaybı nedeniyle bebeğin vücudunda yağ oranı değişime uğramaktadır. Bazı gıdalar sonucu da su kaybının etkisiyle alerjik reaksiyonlara sebep olup egzamayı başlatabilmektedir.

Genetik bozukluklarda egzama da önemli rol oynamaktadır. Dış etkilere karşı egzamayı tetikleyen durumlarda bariyerler işlev görmemekte ve yine egzama ya neden olmaktadır.

Kortizonlu krem ve merhemler kullanıldığında düzelir gibi olmakta lakin bir süre sonra egzama kendini yenilemektedir. Sebebini araştırarak gıda alerjisinden kaynaklanan bir egzama türüyse o gıdanın tekrar tüketilmemesine dikkat edilmelidir. Çünkü egzama zaten sürekli en ufak sebeplerden dolayı bile yenilenen bir hastalık türüdür. Gıda tüketimindeki alerjilerde tüketim durdurulmaz ise bu sefer egzamanın çocuğunuzdan giderilmesi daha zorlaşacaktır.

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Çocuğunuzu Antibiyotiksiz İyileştirin

Çocuğumu Antibiyotiksiz Nasıl İyileştiririm? Çocuklarda antibiyotiksiz iyileşme hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çocuğunuzu Antibiyotiksiz İyileştirin yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat