Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Ve Çocuk Hastalıkları / Çocuklarda Egzama Nasıl Tedavi Edilir?
Çocuklarda Egzama Nasıl Tedavi Edilir?

Çocuklarda Egzama Nasıl Tedavi Edilir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Çocuklarda Egzama Nasıl Tedavi Edilir?​ Çocuklarda egzamanın tedavisi​​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çocuklarda Egzama Nasıl Tedavi Edilir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.Egzema hastalığı bir tür deri hastalığıdır ve deride kızarıklık, kaşıntı, kabuk bağlama, pullanma, sulanma gibi belirtiler ile ortaya çıkmaktadır. Çocuklarda görülen egzema hastalığı genellikle 3-5 yaşları arasında kendi kendine iyileşir. Nadiren de düşük şiddette yetişkinliğe kadar devam edebilir.

Cildinde egzama benzeri lekeler görülen çocuklar doktora gösterilmelidir. Öncelikle egzamanın nedeni ortaya çıkarılır. Egzama yaraları genellikle alerjik maddelerden, nadiren ise ciddi bir hastalıktan kaynaklanır.

Egzamalı çocukların yaralı bölgeden mikrop kapma riski olduğundan uçuklu insanlarla temas ettirilmemelidirler. Tırnakların düzenli olarak kısa kesilmesi, yaraları kaşımamaları için pamuklu eldiven takarak uyutulmaları cildin çabuk iyileşmesine yardım edecektir.

Pamuklu, yumuşak dokulu giysiler kullanmak kaşıntının rahatsızlığını azaltacaktır, yünlü giysi ve battaniye kullanılmamalıdır. Banyo sayısı azaltılmalı, yıkarken derinin yağ dengesini bozan sabun ve deterjanlardan uzak durulmalıdır. Bebek yağları kullanılabilir.

Egzamanın nedeni tam olarak belirlenebildiyse bulaştığı kaynak yok edilerek tedavi yürütülür. Aşırı sıcak hava terlemeye, terleme de pişiklerin artmasına neden olduğu için çocuğun bulunduğu ortamın serin tutulması avantajlı olacaktır.

Egzama vakası ciddiyse doktor önerisiyle çocuğa kaşıntı önleyici solüsyona batırılmış giysiler giydirilebilir. Giysiler çıkarıldığında cilde krem sürülmelidir. Eğer egzama yaralarıilerlemiş ve enfeksiyon oluşmuşsa antibiyotik tedavisi gerekebilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Çocuklarda Egzama Hastalığı

Çocuklarda Egzama Hastalığı Neden Olur? Çocuklarda Egzama Hastalığı​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çocuklarda Egzama Hastalığı yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat