Çocuklarda Egzama Hastalığı

Çocuklarda Egzama Hastalığı

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Çocuklarda Egzama Hastalığı Neden Olur? Çocuklarda Egzama Hastalığı​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çocuklarda Egzama Hastalığı yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bir tür deri hastalığı olan egzema çocuklarda da görülmektedir ve egzema hastalığına tıp dilinde atopik dermatit denilir. Egzama hastalığı deri hastalığı olduğu için belirtileri de deride görülmektedir. Kızarıklık, kaşıntı, kabuk bağlama, pullanma, sulanma gibi belirtiler egzema olduğunu göstermektedir.

Bebeklik egzamasına, ailesinde egzama olan bebeklerde daha sık rastlanır. Daha çok 2-3 aylıkken belirti verir ancak bazen 2-3 yaşına kadar teşhis edilmeyebilir.

Bazı besin maddeleri, bebek pudrası, idrar veya giysilere cildin tepki vermesiyle ortaya çıkar. Bebeklerde egzama varsa ilerde alerjik nezle ve astım gelişme ihtimalinin daha yüksek olduğu bilinmektedir.

Çocuklarda egzamanın en dikkat çekici göstergesi derinin sert, pul pul olması ve üzerinde açık kırmızı veya kahverengi lekeler belirmesidir. Lekeli bölgede yoğun kaşıntı olacak, kaşınan lekeler sulanacak, kabuklanacaktır. Bu nedenle ciltte zamanla enfeksiyon gelişebilir.

Çocuklarda egzama en çok yanak ve alında çevresinde görülür, buradan yüzün kalan kısmına, ellere, karın, kol veya bacakların dış kısmına da yayılabilir.

Bebeğin inek sütü, buğday, soya, baklagil, yumurta, balık gibi bazı ürünler yediğinde ciltte bu değişimler gözlenebilir. Ayrıca solunumla vücuda alınan bazı alerjenler de egzamayı ortaya çıkarabilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Çocuklarda Kalpte Üfürüm Neden Olur?

Çocuklarda Kalpte Üfürüm Neden Olur? Çocuklarda Kalpte Üfürüm​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çocuklarda Kalpte Üfürüm Neden Olur yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat