Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Ve Çocuk Hastalıkları / Çocuklarda Astım Hastalığı Nasıl Tespit Edilir?
Çocuklarda Astım Hastalığı Nasıl Tespit Edilir?

Çocuklarda Astım Hastalığı Nasıl Tespit Edilir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Çocuklarda Astım Hastalığı Nasıl Tespit Edilir?​ Çocuklarda astım hastalığının tespiti​​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çocuklarda Astım Hastalığı Nasıl Tespit Edilir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Astım hastalığı çocuklarda sıklıkla görülen bir tür kronik hastalıktır. Astım hastalığı çocuklarda bronşlarının aşırı bir şekilde hassas olmasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Astım hastalığı ilk olarak öksürük atakları ile kendini gösterir. Özellikle bu öksürük atakları küçük çocuklarda görülür.

Nöbetler sırasında çocukta nefes darlığı, boğulma hissi, oksijen eksikliğinden morarma, hışırtılı solunum gibi belirtiler de görülür.

Öksürük nöbetleri çocuğun fazla yorulması veya aşırı egzersiz sonucu yoğunlaşır.Öksürük nöbetleri geceleri daha şiddetli geçer.

Çocuk bir üst solunum yolu hastalığı geçirdiyse ancak hastalıktan haftalar sonra öksürüğü hala sürüyorsa, astımdan şüphelenmek gerekir.

Astım genellikle krizler şeklinde seyreden bir hastalıktır. Astım krizi yaşayan çocuğun ebeveynlerinin sakin kalarak çocuğu sakinleştirmeye çalışması gerekir. Telaşlanan, korkuya kapılan çocuğun öksürük atağı şiddetlenebilir. Kriz sırasında odayı havalandırmak,polenle temas etme ihtimali yoksa faydalı olacaktır.

Belirtiler gözlemlendiyse mutlaka doktora başvurulmalıdır. Doktor muayene ve tetkikler sonrası astımın nedenini belirler ve uygun ilaçlarla tedaviye başlanır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Çocuklarda Kurdeşen Hastalığı (Ürtiker) Neden Olur?

Çocuklarda Kurdeşen Hastalığı (Ürtiker) Neden Olur?​ Çocuklarda kurdeşen hastalığı​​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çocuklarda Kurdeşen Hastalığı (Ürtiker) Neden Olur yazısını sadece bilgi...

Kapat