Anasayfa / Sağlık Rehberi / Doğru Bilinen Yanlışlar / Cilt Kanserinde Doğru Bilinen Yanlışlar
Cilt Kanserinde Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Kanserinde Doğru Bilinen Yanlışlar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cilt Kanserinde Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir? Cilt Kanserinde Doğru Bilinen Yanlışlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cilt Kanserinde Doğru Bilinen Yanlışlar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Solaryumda bronzlaşmak daha sağlıklı: Yanlış!
Solaryum tüm cilt kanseri türleri açısından daha yüksek risk taşımaktadır. Yüksek basınçlı güneş lambaları normal güneş ışınlarından 12 kat daha fazla UVA (ultraviyole A ışını) yaymaktadır.

Güneş, bulutlu günlerde cilde herhangi bir zarar vermez: Yanlış!
Güneşin, ciltte hasara yol açan UV ışınlarının %80′i buluttan ve sisten geçebilmektedir.

Koyu tenli cildi olanlar cilt kanseri olmaz: Yanlış!
Evet, açık tenli insanlarda cilt kanseri görülme oranı koyu tenli kişilere göre daha yüksektir ancak bu koyu tenli insanlarda hiç cilt kanseri görülmediği anlamına gelmez.

50 koruma faktörlü güneş kremi kullandığım için güneş cildime zarar veremez: %100 doğru değil!
Çünkü kullandığınız güneş kremi sadece güneşin UVB ışınlarını önlüyorsa cilt kanserine yol açabilen UVA ışınlarına karşı korumasız olabilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Meme Kanserinde Doğru Bilinen Yanlışlar

Meme Kanserinde Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir? Meme Kanserinde Doğru Bilinen Yanlışlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Meme Kanserinde Doğru Bilinen Yanlışlar yazısını sadece bilgi...

Kapat