Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Kanser / Cilt Kanseri Türleri
Cilt Kanseri Türleri

Cilt Kanseri Türleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cilt Kanseri Türleri Nelerdir? Cilt Kanseri Türleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cilt Kanseri Türleri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Cilt kanserleri bazal hücreli kanser, skuamöz hücreli kanser ve melanom olarak üçe ayrılır.

Bazal Hücreli Cilt Kanseri: Bazal hücreli cilt kanseri epidermisteki (cildi dış etkenlere karşı koruyan üst tabaka) bazal hücrelerin değişimiyle oluşur ve en sık görülen cilt kanseri türüdür. Gelişimi yavaştır, cilt geneline yayılmaz ve nadir olarak hayatı tehdit eder.

Skuamöz Hücreli Cilt Kanseri: Yaygın olarak görülen kanser türlerinden biridir. Skuamöz hücreli cilt kanseri lenf bezleri ve iç organlara yayılabildiği için tedavinin hemen başlatılması gerekir. Zamanında tedavi edilmeyen skuamöz hücreli cilt kanseri ölümle sonuçlanabilir.

MelanomÜçüncü ve en tehlikeli cilt kanseri türü olan melanom, diğer cilt kanseri türlerine oranla nadir olarak görülmekle birlikte erken teşhis edilmediği takdirdeölümle sonuçlanabilir. Erken teşhis edilebilirse hastanın tam olarak tedavi edilmesi mümkündür. Farklı renklerde ve sınırları tam olarak seçilemeyen benlerin melanoma dönüşme riski bulunmaktadır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Omurga Yaşlanması

Omurga Yaşlanması Nedir? Omurga Yaşlanması hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Omurga Yaşlanması ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit...

Kapat