Anasayfa / Sağlık Rehberi / Doğru Bilinen Yanlışlar / Cilt Hastalıklarında Doğru Bilinen Yanlışlar
Cilt Hastalıklarında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Hastalıklarında Doğru Bilinen Yanlışlar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cilt Hastalıklarında Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir? Cilt Hastalıklarında Doğru Bilinen Yanlışlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cilt Hastalıklarında Doğru Bilinen Yanlışlar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

*Egzama, sivilce, kaşıntı vb. hastalıklar karaciğer bozukluklarından kaynaklanır.
YANLIŞ! Sarılık başlangıcı ve karaciğerin ileri derecede bozuklukları gibi çok özel bir iki durum dışında karaciğerle ilgili hiçbir deri hastalığı yoktur.

*Ürtiker (kurdeşen), kaşıntı, egzama vb. deri hastalıkları Alerji uzmanları veya İç Hastalıkları uzmanları tarafından takip ve tedavi edilir.
YANLIŞ! Deride görülen her tür belirtinin çözüm yeri Deri Hastalıkları Uzmanıdır.

*Frengi, tedavisi olmayan çok tehlikeli bir hastalıktır.
YANLIŞ! Günümüzde frengi, tedavisi çok kolay olan hastalıklardandır.

*Deri Hastalıklarının hepsi tedavi ile düzelir.
YANLIŞ! Enfeksiyonlar gibi bazı cilt hastalıkları doğru tedavi ile kalıcı şekilde düzelebilirse de atopik dermatit, psoriasis, ve seborrhea gibi bir çok cilt hastalığı kroniktir. Tedavi ile geriler veya düzelir ancak tedaviyi ömür boyu devam etmek gerekir.

*Sık sık temizlemek ve ovalamak sivilcelere iyi gelir.
YANLIŞ! Sivilcelerdeki şişlik ve kızarıklıkları arttırırsınız. Yumuşak tahriş edici olmayan temizleyicilerle günde en fazla iki kez temizlemelisiniz.

*Cilt kanseri öldürücüdür.
KISMEN YANLIŞ! En kötü gidişli kanserlerden biri Malign Melanoma adındaki cilt kanseri olsa da cilt kanserlerinin çoğunluğu erken tedavi ile iyileşebilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Grip Aşısı

Grip Aşısı Kimler Yaptırmalıdır, Kimler Yaptırmamalıdır? Grip Aşısı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Grip Aşısı yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat