Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar Nelerdir?
Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar Nelerdir? Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar Nelerdir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Cilt bakımını yanlış yapmayın
Cilt bakımı hem erkeklerin hemde kadınların önem verdiği bir konu olasa kadınlar erkeklerden biraz daha düşkündür. Güzelliğine daha fazla önem veren kadınlar ve erkekler yaptıkları bazı hatalar nedeniyle kötü bir cilde sahip olurlar. Yanlış cilt bakım teknikleri nedeniyle güzel bir ciltten mahrum kalırlar.


Özellikle sivilceler için çözüm bulmak iyi bir cilt için başlangıç sayılabilir. Cildinizi korumak için ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz, peki ne yapmamamız gerektiğini biliyor musunuz?

Sivilceleri sıkmak hata
Sivilcelerinizi sıkmak hoşunuza gidiyor olabilir fakat cilt yüzeyinin altında gelişen olaylar bambaşkadır. Bir sivilce sıkıldığı zaman, gözenek duvarı çok yüksek bir basınca maruz kalır.

Eğer duvar patlarsa, enfeksiyonlu madde gözenekten dermis tabakasına doğru akar. Dolayısıyla daha büyük bir iltihaplanma gerçekleşir. Bunu başka sivilce oluşumları izler. Ayrıca yara izi kalma olasılığını da artırmış olursunuz.

Yüzünüzü yumuşak ovun
Sivilceleriniz ovalamakla gitmez. Aksine fazlaca ovalamak sivilcelerinizi azdırır. Cildinizin çok hassas olduğunu ve ona nazik bir şekilde davranmanız gerektiğini unutmayın. Yani iri taneli cilt temizleyicilerinden, zımpara gibi temizleme pedlerinden ve lif ile yüzünüzü ovmaktan vazgeçin.

Çok fazla ürün kullanmayın
Her ne kadar cezbedici olsa da, cilt ilaçlarını gün içinde defalarca kullanmak sivilcelerinizin düzelmesini hızlandırmaz. Sonuç olarak birkaç ilacı aynı anda kullandığınız için cildiniz kurumuş ve zarar görmüş olacaktır.

Ürünleri cildinize yaymayın. Onun yerine, uygulamaları gün içine yayın (mesela salisilik asitli temizleyiciyi sabah, benzil peroksitli losyonu akşam). Eğer cildinizin tahriş olduğunu fark ediyorsanız, ürünleri her gün yerine gün aşırı kullanabilir ya da ikinci ürünü hiç kullanmayabilirsiniz.

Eğer reçeteli ilaç kullanıyorsanız, doktorunuzun iznini almadan kesinlikle ikinci bir ilaç kullanmaya başlamayın.

Sivilceler için çözüm
Sivilceler için birçok tedavi seçeneği var. Eğer şiddetli bir sivilce değilse reçetesiz satılan ilaçları kullanabilirsiniz. Eğer birkaç hafta içinde tedaviye cevap alamıyorsanız doktorunuzdan randevu alın. Dermatoloğun size sunacağı reçete ile satılan pek çok ilaç seçeneği olacaktır.

Günümüzün gençleri sivilcelere katlanmak zorunda değiller. Eğer yetişkinseniz ve ilk defa sivilceleriniz çıkıyorsa doktorunuz bunun da tedavisini biliyor olacaktır. Böyle bir durumda sivilcelerinizin kendi kendine yok olmasını beklemeyin.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Uzak Durmanız Gereken Cilt Bakım Ürünü İçerikleri

Uzak Durmanız Gereken Cilt Bakım Ürünü İçerikleri​ Nelerdir? Uzak Durmanız Gereken Cilt Bakım Ürünü İçerikleri​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Uzak Durmanız...

Kapat