Cilt Alerjisi İçin 6 Bakım Önerisi​

Cilt Alerjisi İçin 6 Bakım Önerisi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Cilt Alerjisi İçin Bakım Önerileri Nelerdir? Cilt Alerjisi İçin Bakım Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cilt Alerjisi İçin 6 Bakım Önerisi​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​Cilt kaşıntıları ve kızarıklıkları çoğu kez cilt alerjisi ile bağlantılıdır ve oldukça rahatsız edici ve stres yaratıcı olabilir. Bununla birlikte cilt alerjilerinin bu tür belirtilerini hafifletecek basit teknikler de bulunmaktadır.


Cilt alerjilerinizi hafifletmek için aşağıdaki 6 basit tekniği uygulayabilirsiniz:

1. Cildiniz tahriş olduğu zaman nazik, yumuşak bir temizleyici ile cildinizi hemen yıkayın. Ellerinizi dikkatlice yıkadığınızdan emin olun. Ve ellerinizi göz ve yüzünüze sürmeyin.

2. Bir antihistamin tableti alın. Antihistamin tableti cilt alerjinizi hafifletecektir.

3. Cildinizi yatıştırmak için topikal kortizonlu krem kullanın. Kortizonlu krem cildinizdeki tahrişi hafifletir. Eğer cilt alerjisine veya tahrişlere yatkınsanız bunu sürekli yanınızda bulundurun.

4. Cildinizi sakinleştirmek ve tahriş edici maddelerden korunmak için yumuşak bir nemlendirici kullanın. Sert kimyasallardan kaçının. Aloe vera jel gibi doğal maddeler cildiniz için en iyi seçim olur.

5. Eğer cildinizdeki alerjik belirtiler geçmiyorsa ve daha da kötüleşirse hemen hekiminize görünün. Çoğu cilt alerjileri önemli bir problem değilse de bazen acilen müdahale gerektiren bir komplikasyon da olabilir.

6. Cildinizde alerji oluşturan alerjenlere dikkat edin. Eğer bu alerjenlerin hangisi olduğu konusunda emin değilseniz bir alerji testi için hekiminize danışın.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Sağlıklı Güneşlenmenin Ve Bronzlaşmanın Yolları

Sağlıklı Güneşlenmenin Ve Bronzlaşmanın Yolları Nelerdir? Sağlıklı Güneşlenmenin Ve Bronzlaşmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sağlıklı Güneşlenmenin Ve Bronzlaşmanın Yolları ​yazısını sadece...

Kapat