Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Çileğin Faydaları Nelerdir?
Çileğin Faydaları​ Nelerdir?

Çileğin Faydaları Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Çileğin Faydaları​ Nelerdir? Çileğin Faydaları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çileğin Faydaları​ Nelerdir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​Kıpkırmızı, lezzetli, kokulu çilekler yemeden bir bahar geçirmeyi düşünebilir miyiz?


Kıpkırmızı, lezzetli, kokulu çilekler yemeden bir bahar geçirmeyi düşünebilir miyiz? Çileğin çıkması bize yazın yaklaştığının habercisidir. Bu çok çabuk bozulan ve kısa bir dönem yiyebildiğiniz çileğin tadını çıkarın.

Sekiz adet çilekte, 1 portakaldaki kadar C vitamini ve sadece 50 kalori bulunur. Çilek aynı zamanda kalp hastalıklarından ve kanserden koruyan ve serbest radikallerle savaşan antioksidanlar içerir. Bu antioksidanların varlığının çileğin kırmızı renginden kaynaklandığı düşünülmektedir. C vitaminine ek olarak çilek çok iyi bir K vitamini, folik asit, potasyum ve Omega-3 yağ asidi kaynağıdır.

Çileği salatalarda, pudinglerde, dondurmada, sorbelerde ve muslarda kullanabilirsiniz. ​


Çilekle başka neler yapabilirsiniz?

  • Sirkenize katarak farklı bir lezzet elde edebilirsiniz.
  • Çilek reçeli favorilerden biridir. Çilek reçeli yaparken limon suyu katmayı unutmayın.
  • Çileklerinizi dondurmak için püre haline getirin ve öyle saklayın.
  • Klasik kullanımın dışında meyve sularının, portakal likörünün, tatlı şarabın, balzamik sirkenin içine katarak içeceklerinizin tadını farklılaştırın.
  • Kahvaltı gevreklerine, çilek ekleyerek, süt veya yoğurt ile yiyebilirsiniz.
  • Yeşil salatayı dilimlenmiş çilek, file badem ve balzamik sirkeyle birlikte servis edebilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Misket Limonunun Faydaları Nelerdir?

Misket Limonunun Faydaları Nelerdir? Misket Limonunun Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Misket Limonunun Faydaları Nelerdir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat