Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / Cildinizin Sivilcelenmesinin Olağan Dışı Nedenleri
Cildinizin Sivilcelenmesinin Olağan Dışı Nedenleri

Cildinizin Sivilcelenmesinin Olağan Dışı Nedenleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Cildinizin Sivilcelenmesinin Olağan Dışı Nedenleri Nelerdir? Cildinizin Sivilcelenmesinin Olağan Dışı Nedenleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cildinizin Sivilcelenmesinin Olağan Dışı Nedenleri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Herkes zaman zaman, hormon dengelerinin değişmesi nedeniyle, sivilcelenme yaşayabilir. Fakat cilt problemlerinin tek suçlusu hormonlar değildir.

Yeterli yağ almamak
Düşük yağlı bir beslenme şekli akneye neden olabilir. Gün içinde, küçük oranlarda, sağlıklı yağ almaya çalışın. Bu sağlıklı yağları, antinflamatuar özelliğe sahip cevizkabak çekirdeğibademkenevir tohumuchiazeytinavokadobalıkayçekirdeği vehindistan cevizi gibi besinlerden alabilirsiniz.

Asidik gıdalar
Şeker, rafine nişasta, domates, portakal, greyfurt ve çilek gibi asidik gıdalar cildinizin aknelenmesine neden olabilir. Her ne kadar bu besinler sağlıklı olsalar da bazı insanlarda sivilcelenmeye neden olurlar. Limon ve misket limonu gibi asidik gıdalar, yenildikleri zaman alkali olurlar. Bunları tüketerek sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Nemlendiriciniz
Bazı nemlendiriciler, ne kadar iyi marka olurlarsa olsunlar, sizin cildinize iyi gelmeyebilirler. Cildinize uygun bir nemlendirici bulmayı deneyin.

Fazla meyve tüketmek
Meyve, sağlıklı beslenmenin anahtarıdır ama karbonhidratlara karşı hassas olanlarda meyve akneye neden olabilir. Limon, taneli ufak meyveler, avokado ve salatalık ise cildinizi temizler ve sağlıkla ışıldamasını sağlar.

Makyaj fırçanız
Düzenli olarak yıkanmayan makyaj fırçaları cildinizde akneye neden olabilir. Fırçanızın bakteriyle dolmaması için sıcak su ve şampuanla düzenli olarak yıkamayı ihmal etmeyin.

Buğday
Pek çok insanın buğdaya hassasiyeti vardır ama bunun farkında değildirler. Buğdayı beslenmenizden çıkartarak hem daha enerjik olursunuz hem de cildiniz daha sağlıklı olur.

Yoğun program
Eğer sürekli hareket halindeyseniz ve bir türlü dinlenecek vakit bulamıyorsanız cildiniz buna tepki gösterebilir. Yoğun hayatın getirdiği stres, yorgunluk, sağlıksız beslenmek ve uyku eksikliği cildinize kötü yansır. Kendinize mutlaka dinlenecek ve sağlıklı beslenecek vakti ayırmalısınız.

Fazla kafein
Kafein alımınız ne oranda? Siyah çay ve diğer kafein içeren ürünler cildinizin dışarı vermesine neden olabilir.


Cildinizin çok problemli olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bir uzmana görünmenizi tavsiye ederiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yaşlanmayı Geciktirici Doğal Yöntemler

Yaşlanmayı Geciktirici Doğal Yöntemler Nelerdir? Yaşlanmayı Geciktirici Doğal Yöntemler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yaşlanmayı Geciktirici Doğal Yöntemler​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat