Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Cildinizin Parlamasını Sağlayacak Antioksidan Dolu Gıdalar
Cildinizin Parlamasını Sağlayacak Antioksidan Dolu Gıdalar

Cildinizin Parlamasını Sağlayacak Antioksidan Dolu Gıdalar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Cildinizin Parlamasını Sağlayacak Antioksidan Dolu Gıdalar Hangileridir? Cildinizin Parlamasını Sağlayacak Antioksidan Dolu Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cildinizin Parlamasını Sağlayacak Antioksidan Dolu Gıdalar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​​

Antioksidanlar, serbest radikallerin neden olduğu zararlara karşı savaşırlar. Bu sayede kalp hastalığı, kanser ve diğer korkutucu hastalıklara yakalanma riskiniz azalır. Sağlıklı olmak ve iyi görünmek için beslenmenizden antioksidan yüklü besinleri eksik etmeyin.


Kırmızı fasulye (Meksika fasulyesi)

Besinlerin renkleri, genellikle, size antioksidan içerip içermediklerini söyler. Fasulye, yiyeceklere çok kolay katabileceğiniz, çok kullanışlı bir yiyecektir. Çorbalarınıza, yiyeceklerinize, salatalarınıza kırmızı fasulyeyi ekleyin. Dilerseniz fasulyeyi kendi başına da pişirebilirsiniz.

Yabanmersini
Antioksidan açısından en zengin gıdalardan biri olan yabanmersini koyu lacivert rengiyle tanınır. Taze yabanmersinini sabahları yulaf ile karıştırabilir ya da tek başına tüketebilirsiniz. Tazesini bulamazsanız donmuşunu tüketin. Donmuş yabanmersini de son derece faydalıdır.

Domates
Domatesin içeriğinde bulunan likopen herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle prostat kanseri ile mücadele eden likopen içeren domates, A ve C vitaminlerini de içerir. Pişmiş domates de en az çiğ olanı kadar faydalıdır. Makarnanızı bol domates soslu yapmak için mükemmel bir bahane!

Böğürtlen
Kanserle mücadele eden antioksidan tipini barındıran böğürtlen, mükemmel bir meyve, atıştırmalık ve smoothielere eklenebilecek bir lezzettir.

Enginar
Mükemmel C vitamini ve antioksidan kaynağı olan enginarı soyması zor gibi görünüyorsa hazırlanmış halde de satın alabilirsiniz.

Şeftali
Görüş, kalp sağlığı ve cilt güzelliğinde önemli rol oynayan antioksidanlar içeren şeftali mükemmel bir yaz meyvesidir ve çok lezzetlidir. Bu sayede, her zaman kolayca tüketilebilir.

Dolmalık biber
Dolmalık biber A, C ve E vitamini içerir. Bu vitaminler serbest radikallerle savaşmanızı sağlarlar ve immün sisteminizi kuvvetlendirirler. Ayrıca cildinizin de parlak ve güzel görünmesini sağlarlar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Uykunuzu Daha Kaliteli Hale Getirecek İçecek Ve Yiyecekler

Uykunuzu Daha Kaliteli Hale Getirecek İçecek Ve Yiyecekler Hangileridir? Uykunuzu Daha Kaliteli Hale Getirecek İçecek Ve Yiyecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Uykunuzu Daha...

Kapat