Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / Cildinizin Güzel Kalması İçin Yapmanız Gerekenler
Cildinizin Güzel Kalması İçin Yapmanız Gerekenler

Cildinizin Güzel Kalması İçin Yapmanız Gerekenler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Cildinizin Güzel Kalması İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir? Cildinizin Güzel Kalması İçin Yapmanız Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cildinizin Güzel Kalması İçin Yapmanız Gerekenler​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bakımlı cildinizi korumak için aşağıdakileri mutlaka uygulayın.

Saç ürünlerini yüzünüzden uzak tutun
Saç spreyi, jöle ya da diğer şekil verici ürünlerin yüzünüze gelmemelerine dikkat edin. Bu ürünler, cildiniz için yapılmamışlardır ve bu nedenle de cildinizde tahrişe neden olabilirler.

Akne ürünleri kullanın
Cildinizi akne karşıtı ürünlerle yıkayabilirsiniz. Bu ürünler, cildinizin dışarı vermesini engellerler.

Yüzünüzü yıkayın
Eğer cildiniz sivilcelenmeye müsaitse, bunu önlemenin en iyi yolu düzenli olarak cildinizi temizlemektir. Yatmadan önce ne kadar, yorgun olursanız olun, ılık su ile yaptığınız yüz bakımını atlamayın. Sabahları ise ılık su ile yüzünüzü nazikçe yıkayarak cildinizi temizleyin. Ayrıca cilt tipinize uygun yüz yıkama jelleri kullanın.

Doğal makyaj ürünleri kullanın
Tıpkı kullandığınız kremler gibi, makyaj malzemelerinizi de doğal seçin. Kullandığınız bir ürün cildinizde rahatsızlığa neden oluyorsa derhal o ürünü kullanmayı bırakın.

Güneşe maruz kalmayın
Cildiniz sivilcelenmeye yatkınsa güneş, size yarardan çok zarar verir. Sabah 10’dan öğlen 2’ye kadar olan güneşten mutlaka uzak durun. Bu saatler, güneşin ışınlarının en zararlı olduğu saatlerdir. Eğer güneşe maruz kalacaksanız da mutlaka yüksek korumalı bir güneş krem ve şapka kullanın.

Sağlıklı seçimler yapın
Sağlıklı yaşam, sağlıklı cildi beraberinde getirir. Meyve ve sebze odaklı beslenerek cildinizin pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıcasigara içmemekegzersiz yapmak ve yeterince uyumak da cildiniz için önemlidir.

Nemlendirin
Nemli cilt, sağlıklı cilttir. Sabahları ve akşamları cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Daima kimyasal içermeyen nemlendirici kremleri tercih edin.


Eğer yoğun bir cilt problemi yaşıyorsanız bir uzmana görünmenizi tavsiye ederiz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Parlayan Bir Cildin 7 Sırrı

Parlayan Bir Cildin Sırrı Nedir? Parlayan Bir Cildin 7 Sırrı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Parlayan Bir Cildin 7 Sırrı​ ​yazısını sadece bilgi...

Kapat